9 Aralık 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Türkmen küçük esnafın mağduriyetini gündeme taşıdı…

Türkmen küçük esnafın mağduriyetini gündeme taşıdı…

Elif Doğan TÜRKMEN, Başbakan Binali YILDIRIM’ın cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği soru önergesinde; “küçük esnaf ve sanatkarlarımızın bu zor rekabet koşullarında ayakta kalması her geçen gün zorlaşmakta ve bu durum sadece Akçatekir Mahallesi esnafını değil, Türkiye genelinde birçok esnafımızı mağdur etmektedir.” dedi.

ADANA’NIN SEMT KÜLTÜRÜNÜ KORUMAYA İHTİYACI VAR
Adana’da, çiftçinin, esnafın, vatandaşın sesi Elif Doğan TÜRKMEN, “Adana’nın, kontrolsüz biçimde büyüyerek çoğalan AVM ve süpermarketlerden çok, mahalle ve semt kültürünü korumaya ihtiyacı vardır” dedi.
Elif Doğan TÜRKMEN, Başbakan’dan şu sorularının yanıtlarını istedi:
Akçatekir Mahallesinde geçimini esnaflıkla sağlayan kaç kişi vardır? Bu kişiler işyerlerinde kaç işçi çalıştırmaktadır?
Akçatekir Mahallesinde son bir yılda işyerini kapatan esnaf sayısı kaçtır?
Adana’da ve Pozantı’da kaç AVM vardır? Bunlardan kaç tanesi yabancı sermayelidir?
Aynı Mahallede sekiz tane AVM inşa edilmesine izin verilmesi öncesinde bölgede küçük esnafın yaşayacağı mağduriyet hakkında herhangi bir araştırma yapılmış mıdır?
Esnaf ve sanatkarımızın bu zor rekabet ortamında ayakta kalabilmeleri için tarafınızca alınmış tedbirler var mıdır? Mahalle esnafını kepenk kapatma noktasına getiren AVM’lerin bilinçsizce çoğalarak büyümesini engellemek için tarafınızca alınmış tedbirler var mıdır?

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Temizlediği silah ateş alan polis memuru öldü…

Temizlediği silahın ateş alması sonucu yaralanan polis memuru kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Adana Emniyet Müdürlüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir