20 Ocak 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Türkiye’yi İnovasyon Yükseltecek…

Türkiye’yi İnovasyon Yükseltecek…

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, TİM ve Akdeniz İhracatçılar Birliklerince “Sınırsız İnovasyon Sınırsız Potansiyel” sloganıyla, 27-28 Ekim 2016 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecek Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğinin tanıtımı Adana HiltonSA’da gerçekleştirildi. Başkan Sözlü, inovasyonun sınırsız potansiyelinden yararlanmanın önemine dikkat çekti.

Adana’da yapılacak Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğinin tanıtımında söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, böyle bir programa Adana olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını söyledi. Başkan Sözlü, “Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni, Akdeniz İhracatçılar Birliği’ni, Belediyemiz, Valiliğimiz ve odalarımızla birlikte ev sahibi olarak ağırlamaktan, onları desteklemekten dolayı mutlu ve heyecanlıyız. Türkiye’nin, ülkemiz ekonomisinin bugününde ve geleceğinde, rekabetçi faaliyetler ve onun da tabanında alışılmışın dışında, yenilikçi, ezber bozan anlayış diye tabir edeceğimiz inovasyonun geliştirilmesi çok önemli yer tutacak” dedi.
İnsan beyninin yenilik üretmede sınırı olmadığını ve bu sınırı olabildiğince zorlayan ülkelerin her konuda öne çıktığını, ilerlediğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Düşünsel gücün, yenilikçi anlayışın ve bilgi birikiminin oluşturduğu sınırsız potansiyelden yola çıkılarak hareket etmeden, dünyayla rekabet etme olanağı kalmadı. Ülkemizde ve özellikle Adana’da inovasyonu güçlendirecek ve önünü açacak bu tür faaliyetlerin gerçekleşmesinin heyecanını yaşıyorum. Adana’da 1 hafta boyunca gerçekleştirilecek beyin jimnastiğinin getireceği sinerjiye ihtiyacımız var. Türkiye’nin hedeflerine ulaşması için daha fazla üretilmesine ve ihracatın artırılmasına gereksinim duyuyoruz. Bunun yolu da inovasyonun güçlendirilmesinden, inovasyonun sınırsız potansiyelinden yararlanmaktan geçiyor. Her sektörde fark yaratacak ve rekabet gücümüzü artıracak çalışmaları desteklemek, geliştirmek için güç birliği yapılmalı” diye konuştu.
Adana’da geçen yıl gerçekleştirilen inovasyon haftası etkinlikleriyle ilgili beğenilen bir ev sahipliği yapıldığını düşündüğünü kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, “Geçen yıl ev sahipliğimizi beğendiler. İnşallah bu yıl daha iyi bir ev sahipliği yapacağız” diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Zincirleme kazada ölü sayısı 4’e yükseldi…

Otoyolda 3 noktada meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısı 4’e yükseldi. Niğde-Adana otoyolu Çeleme deresi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir