2 Haziran 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Türkiye’nin En İyi Fanzinlerinden Biri ‘Düş Çürüğü’…

Türkiye’nin En İyi Fanzinlerinden Biri ‘Düş Çürüğü’…

Türkiye Gençlik Vakfı, liseli gençleri fanzin kültürüyle tanıştırmak, özgün yazı ve çizimleri keşfedip desteklemek amacıyla ‘Liselerarası Ulusal Fanzin Yarışması’ düzenledi.

Türkiye’nin pek farklı şehrinden çok sayıda okulun ilgi gösterdiği yarışmada Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi, ‘Düş Çürüğü’ çalışması ile Türkiye’nin en iyi fanzinlerinden biri seçildi.

Düş Çürüğü yazı ekibi, okuyucularına kendilerine has üsluplarıyla seslenerek, şu ifadeleri kullandı: “Selam! B12’de yaşayanlar, kendini hikaye kahramanlarından sayanlar, gelmeyecek bir gemiye el sallayanlar, anahtar deliğine harikalar diyarı sığdıranlar, bardağın boş tarafına gizlice su dolduranlar! Biz çok farklı dünyaların insanları olup aynı sayfalarda birleştik. Haliyle çok uğraşıp çok da yorulduk. Bu süreçte bize yol gösteren ve destek olan öğretmenlerimize teşekkürü borç biliriz.”

Fanzin nedir?

İngilizce fanatic ve magazine kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulan fanzin, dergiden farklı olarak süresi belirsiz yayınlanan ve daha çok amatörce hazırlanıp satış amacı güdülmeden dağıtılan yayınlardan oluşuyor. Yazı, resim, fotoğraf, şiir, karikatürlerden oluşan fanzinlerin diğer yayınlardan farkı ise öğrencilerin özgün çalışmalarını belirli bir tema sınırlandırmasına takılıp kalmadan özgürce paylaşabilmeleri.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nehir yatağında yaralı bulunan kadın hastaneye kaldırıldı…

Seyhan Nehri yatağında yaralı halde bulunan kadın tedaviye alındı.Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü’nün ayaklarında bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir