12 Kasım 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / “TÜRKİYE’DEKİ YANGINI SÖNDÜRECEK İTFAİYE CHP’DİR”

“TÜRKİYE’DEKİ YANGINI SÖNDÜRECEK İTFAİYE CHP’DİR”

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Türkiye’nin birleştirici gücü olan Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’deki yangını söndürecek bir itfaiyedir. Halkımızın 1 Kasım’da bize su taşımasını istiyoruz” dedi.
Adana’ya gelen Umut Oran, burada önce Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut’la Seyhan ilçesi Kıbrıs Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptı, ardından CHP Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
7 Haziran seçimleri sonrasındaki süreçte CHP dışındaki üç partinin de demokrasi, özgürlükler, barış noktasında sınıfta kaldıklarını ifade eden Oran, CHP’nin ise 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadarki süreçte en sorumlu, en yapıcı ve en uzlaşmacı parti olduğunu ifade etti. “CHP ‘Önce insan’ dedi, ‘Önce akan kan dursun’ dedi, ‘Önce Türkiye’ dedi. Gerçekten de fedakar bir sorumluluk anlayışı içerisinde hareket etti” şeklinde konuştu.
Türkiye’de korkunç ve büyük bir yangın olduğunu söyleyen Umut Oran, “Türkiye’nin her tarafı cayır cayır yanıyor. Bu yangının önemli bir parçası terörden kaynaklı. Türkiye’de son dört ayda 400’den fazla insanımız hayatını kaybetti ve bunların yarısı sivil” dedi.
“Bir şeylerin değişmesi, Adana’nın gelişmesi, insanların işe ve aşa kavuşması, Adana’dan göçün durması, tekstil fabrikalarının çalışması, pamuğun yeniden Çukurova’da yetişmesi için bugüne kadar Ak Parti’ye oy veren insanların aynı hatayı yapmamaları gerektiğini” savunan Oran, şunları söyledi:
“Bu noktada CHP olarak biz kadrolarımızla, programımızla vaatlerimizle, ilk 100 günlük eylem planımızla, ilk bir yıllık hükümet programımızla matematiksel, bilimsel, istatistiki… Ne açıdan bakarsak bakalım ülkedeki yangını söndürecek tek partiyiz. Türkiye’nin birleştirici gücü CHP’ye tüm Adana’da dostlarımızın, hemşehrilerimizin güç vermesini istiyoruz. Biz Türkiye’deki yangını söndürecek bir itfaiyeyiz. Halkımızın da bize su taşımalarını istiyoruz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

205 bin fidan toprakla buluştu…

‘Geleceğe Nefes Ol’ seferberliği kapsamında, 43 noktada 205 bin fidan toprakla buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir