21 Temmuz 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Çevre / TÜRKİYE’DE KİTAP OKUNMA ORANI DÜŞÜK…

TÜRKİYE’DE KİTAP OKUNMA ORANI DÜŞÜK…

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek Çukurova Kitap Fuarı, yarın okurlara kapısını açacak. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuar, 18 Ocak’a dek açık kalacak. Yeni yılın ilk kitap fuarı olma özelliği taşıyan fuara, 250 yayınevi katılım gösterecek. Aralarında Gülten Dayıoğlu, Aydın Çubukçu, Can Dündar, Ataol Behramoğlu, Doğan Cüceloğlu, Enver Aysever, İhsan Eliaçık ve Yekta Kopan gibi isimlerin de bulunduğu 300 yazar, çizer ve şairin okurla buluşacağı fuarda, ‘Renkli Sinemaskop Bir Hayat: Atilla Dorsay’ sergisi de açılacak. Öğrencilerin belediye otobüsleri ve metroyla ücretsiz taşınacağı fuarda, 6 gün boyunca 60 tane söyleşi, şiir dinletisi, panel ve konferans gibi kültür etkinliği yapılacak
TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ile Adana Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın da katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan TÜYAP Kültür ve Sanat Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, Adana’da geride kalan 7 kitap fuarına 951 bin okurun katıldığını anlattı. “Türkiye’de kitap okunmuyor” serzenişini değerlendiren Kavukçuoğlu, “Toplam bin 732 yayınevi ve 6 bin civarında kitapevi bulunan Türkiye’de 7 yaş üstünü gözetince kişi başına 7.6 kitap düşüyor. Satılan kitap bandrollerinden, 60 sayfanın altındaki kitaplara bandrol zorunluluğu olmadığından bu rakamlar ortaya konuyor. Geçen yıl yayınlanan 44 bin kitap çeşidine göre Türkiye, Avrupa’da 2 ve 3’üncü sırada. Bu iyi bir rakam” dedi.
Paris’te mizah dergisi Charli Hebdo’ya yönelik saldırıyı da kanıyan Kavukçuoğlu, “Fuara katılacak karikatürcüler bu saldırıyla ilgili özel etkinlikler yapacaklar” şeklinde konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kendilerini MİT elemanı olarak tanıtıp 70 bin lira dolandırdılar…

kendilerini MİT elemanı ve komutan olarak tanıtıp 2 kişiden iş vaadi ve kamu kurumundaki işlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − twelve =