9 Aralık 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Tümer: “Ceyhan, Yatırım Bekliyor”

Tümer: “Ceyhan, Yatırım Bekliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana ekonomisinin atak yapabilmesi için vaat edilen yatırımların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar’la birlikte Ceyhan Ticaret Odası (CTO) Başkanı Şeref Can, Meclis Başkanı M.Ali Topbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meclis üyeleriyle görüşen Tümer, “Fabrikalarıyla, tarım ve sanayisiyle nam salmış Adana, maalesef eski günlerini mumla arıyor. Merkezi idarenin bölgemizde planladığı ancak bir türlü hayata geçirmediği yatırımlar nedeniyle istihdam alanları her geçen gün daralıyor” dedi.

Ceyhan Enerji İhtisas Sanayi Bölgesi’nin on binden fazla insana istihdam alanı yaratacağının açıklanmasına karşın aradan yıllar geçmesine rağmen bölgeye tek çivi dahi çakılmadığını anımsatan Tümer, “Kimseyi kırıp dökmek gibi bir niyetimiz yok. Bizim derdimiz Adana’nın gelişimine katkı koymak. Enerji İhtisas Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesi sadece Ceyhan için değil tüm Adana için hayati önem taşıyor” dedi.

Ceyhan’ın ekonomik potansiyelinin iyi değerlendirilemediğini dile getiren Tümer, Adana’nın genelini ilgilendiren konularda mecliste çalışma gerçekleştirdiğini, iş dünyasının önünün açılması için de sesinin daha gür çıkacağını dile getirdi.

Ziyareti için Tümer’e teşekkür eden CTO Başkanı Şeref Can ise Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin tescillendiğini, Yumurtalık ilçesinde de organize sanayi bölgesi kurulması için girişimlerde bulunacaklarını vurguladı.

Bölgede çok sayıda termik santral yapılmasına karşı olduklarını dile getiren Can, “Bölgemizin kurtuluşu karma organize sanayi bölgelerinin kurulmasından geçer” dedi.

Ceyhan Enerji İhtisas Sanayi Bölgesi’nde yeni adımlar atılamamasından duydukları üzüntüyü paylaşan Can, “Enerji Bölgesi sadece Ceyhan’ı değil, çevremizdeki tüm ilçelerimizi ilgilendiren bir konu. Hayata geçirilmesi durumunda binlerce insanımıza iş kapısı aralanacak” diye konuştu.

Ceyhan’daki yatırımlarla ilgili bilgi veren Can, ilçede zeytinciliğe önem verdiklerini Zeytincilik Yasası’nın çıkmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Başkan Can ve yetkililer, konuşmaların ardından Tümer’e CTO hizmet birimlerini gezdirdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Temizlediği silah ateş alan polis memuru öldü…

Temizlediği silahın ateş alması sonucu yaralanan polis memuru kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Adana Emniyet Müdürlüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir