20 Haziran 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Ters Cübbeyle Yağmur Duası…

Ters Cübbeyle Yağmur Duası…

Ceyhan Kurtpınar beldesi, Karatepe Mahallesi’nde yapılan yağmur duasına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yılın kurak geçmemesi ve ekinlerinin kurumaması için yağmur ve bereket duasına çıkan Kurtpınar beldesi sakinlerine Ceyhan Müftülüğü personellerinden Mevlüt Konak, Mehmet Esentürk, din görevlileri Fahrettin Yildiz, Tevfik Sucu, Halil Koruyucu, Fatih Güneş, Mahir Bilal İncirli ile çevre köylerden gelen çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Burada okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından, Ceyhan Kurtpınar Mahallesi Merkez Camii imamı Halil Koruyucu tarafından istiska namazı ve yağmur duası yapıldı. Etkinlikte, kurbanlar kesilerek vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.

İmam Halil Koruyucu, etkinlikle insanların bir arada olmasını sağladıklarını ifade ederek, “Peygamber Efendimiz’in yağmur duasına çıktığı gibi biz de cübbeyi ters giyerek, Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla hüzünlü bir vaziyette yağmur duasına çıktık. Yağmur berekettir rahmettir. Köylüler yağmur bekliyor.” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yerli patates cinsi “Nahita” görücüye çıktı…

Patates Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen yerli patates cinsi “Nahita”, Adana’da yabancı tohumculuk firması yetkililerine tanıtıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 1 =