24 Ağustos 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Süs Havuzlarında 337 Bin 205 Uyuşturucu Hap Çıktı…

Süs Havuzlarında 337 Bin 205 Uyuşturucu Hap Çıktı…

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri, Adana’da bir depoya yaptıkları operasyonda, mermer süs havuzlarının içerisine gizlenmiş yaklaşık 58 kilo ağırlığında 337 bin 205 captagon uyuşturucu hap ele geçirdi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’ndeki bir depoya boşaltılacak süs havuzların içerisine uyuşturucu madde gizlenerek kaçakçılık yapılacağı ihbarı üzerine harekete geçti. Adana Gümrük Muhafaza ekipleri ile koordineli olarak yürütülen çalışma sonucu, deponun adresini tespit eden ekipler, depoyu ve müştemilatını fiziki takibe aldı. Şüpheli TIR’ın depoya gelmesi ve yükü boşaltması üzerine operasyona başlandı. Depoda yapılan aramada, 52 tahta palet içerisinde monte edilmiş süs havuzlar tespit edildi. Eğitimli polis köpekleri ‘Liza’ ve ‘Odin’ ile yapılan aramada mermer havuzlarda, naylon poşetlere gizlenmiş yaklaşık 58 kilo ve toplam 337 bin 205 captagon uyuşturucu hap ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi de gözaltına alındı.

Piyasa değerinin 7 milyon lira olduğu belirtilen hapların Arap ülkelerine götürülmesinin planlandığı kaydedildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Olta Balıkçılığı Festivali 8 Eylül’de…

Karataş’ta 8 Eylül tarihinde ’1. Olta Balıkçılığı Festivali’ düzenlenecek. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Denizcilik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir