15 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Suçsuz Genci Öldüren Babanın Cezası Belli Oldu…

Suçsuz Genci Öldüren Babanın Cezası Belli Oldu…

Bir baba, hamile kalan kızının “Tecavüze uğradım ” diyerek ismini verdiği genci öldürmüştü. Mahkemede kızın iftira attığı ortaya çıkınca kız tutuklanmıştı. Mahkeme suçsuz yere 17 yaşındaki genci öldüren babaya 25 yıl hapis cezası verdi.
Adana’da baba Emrah Bulut, kızı F.B’nin Muhammet Reşit Yıldırım’ın tecavüzü sonucu hamile kaldığını söylemesi üzerine 17 yaşındaki genci silahla öldürmüştü.
Adana Kriminal Polis Laboratuvarı’ndaki testler sonucu mahkemeye gönderilen DNA raporunda, sanığın kızı F.B’nin taşıdığı cenin ve maktulden alınan doku örnekleri arasında uyum bulunmadığı kaydedilmişti.
Görülen son duruşmada ise F.N.B, kürtajla alınan bebeğin babasının Yıldırım olmadığını, babasının yengesinin yeğeni M.Ç. tarafından hamile bırakıldığını ve babasından korktuğu için Muhammet Reşit Yıldırım’ın adını verdiğini itiraf etti.
Tecavüzüne uğradığı yalanıyla 17 yaşındaki gencin babası tarafından öldürülmesine yol açan F.N.B. hakkında başlatılan soruşturma kapsamında “iftira” suçundan tutuklandı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık Emrah Bulut, öldürülen Muhammet Reşit Yıldırım’ın babası Ali Yıldırım, taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu. Mahkeme başkanı, karar öncesi taraflara son savunmaları için söz hakkı verdi.
Ali Yıldırım, sanığın oğlunu suçsuz yere öldürdüğünü belirterek, “Daha nasıl tahrik indirimi isteniyor. Oğlumu tek başına öldürmemiştir. Ailesi de işin içindedir. Çocuğumu zorla iş yerine getirtiyorlar. Şoför de çocuğumun öldürülmesine yardımcı olmuştur. Çocuğumun son sözleri, ‘Mesajlaştığım için özür dilerim.’ olmuştur. Sanık olaydan önce 2 kez oğlumun iş yerine gelip gitmiştir. Adaletinize güveniyorum.” dedi.

Tecavüz Yalanı Sonucu İşlenen Cinayet Davasında Baba 25 Yıl Hapis Cezası Aldı.
Sanık Bulut ise olaydan dolayı çok pişman olduğunu belirtip, “Allah her 2 aileye de sabır versin. Çok pişmanım. Her baba gibi ben de kendimi kızıma adadım. Ben bayat ekmek yedim, kızıma gidip fırından sıcak ekmek alıp yedirdim. Olayı kendime yediremedim.

Hep sordum. Kızıma, annesine, polise, psikologa sordum. En son Muhammed Reşit’e sordum. ‘Özür dilerim pişmanım’ dedi. Olay anlık oldu. Bunalımdaydım. Çok üzgünüm.” ifadesini kullandı.

Bulut ayrıca, kendisini kandırdığını öne sürdüğü kızı, eşi ve kızının ismini verdiği M.Ç’den şikayetçi olduğunu söyledi.

Tecavüz Yalanı Sonucu İşlenen Cinayet Davasında Baba 25 Yıl Hapis Cezası Aldı
BABAYA, İNDİRİM SONUCU 25 YIL HAPİS VERİLDİ
Mahkeme heyeti, sanık Bulut’u önce “Çocuğu kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Cinayetin söylenen yalan üzerine tahrik altında işlendiği gerekçesiyle sanığın cezası 23 yıla indirildi. Sanık Bulut’a ayrıca ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 2 yıl hapis cezası verildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kent genelinde asayiş uygulaması: 42 suçlu yakalandı…

Polis ekipleri, yılbaşı öncesi bar, kafe, gazino, umuma açık yerler ile kent genelinde yaptığı asayiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir