15 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Sözlüye Kumpas’mı Kuruldu?..

Sözlüye Kumpas’mı Kuruldu?..

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde yapılan bir ihaleye “fesat karıştırdığı” iddiasıyla yargılandığını davada kritik bir gelişme yaşandı. Sözlü’nün avukatları Adana’da yayın yapan Adana’da Ekspress gazetesi sahibi, FETÖ’den gözaltına alınan ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan Hakan Bülent Yardımcı ile Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’yken Yargıtay üyeliğine seçilen Hakim Erol Tekmen arasındaki Whatsapp konuşmalarını mahkemeye sundu.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü, 01.09.2016 tarihli yazıyla, Adana Cumhuriyet Başsavcılığına, tesadüfi delil konulu, Hakan Bülent Yardımcı ile Erol Tekmen arasındaki Whatsapp paylaşımlarını “Soruşturmayı direkt olarak ilgilendirmeyen ancak adli boyutu olabileceği değerlendirilen yazışmalar tespit edilmiştir” kaydı ile gönderdi.

Yardımcı 16.02.2016 tarihli mesajında, “Bu Sözlü’ye de kimse bir şey yapmaz. Fikret Yeni de gitmez. Bu gidişle bizim uğraşmalarımız yanımızda kar kalmıştır” dedi. Erol Tekmen ise bu mesaja “Bu düşünelim, konuşalım” yanıtını verdi.

“SONUNDA BİR İRTİBAT NOKTASI BULACAĞIZ”

Yardımcı 17.02.2016 tarihindeki konuşmada ise “Ayrıca Fikret, Arıkan, Sözlü’nün tayfası aynı günde savcılığa gitmişler, Fikret Sözlü ile işbirliği yaptığı ortaya çıkıyor, demek ki Sözlü Fikret tarafından korunduğu ortaya çıkmıyor mu. Fikret Sözlü ve Adliyedeki paralelciler gazetemize topyekün savaş açmışlar. Ben asla bunlardan korkmam sonuna kadar devam edeceğim” dedi. Tekmen ise “Üstad bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Sonunda bir irtibat noktası bulacağız ama önce bir konuşalım” diye cevap yazdı.

“MESELA BEN MALLARINI KAÇIRIYOR DİYE YAZSAM…”

Yardımcı ile Tekmen arasında 20.03.2016 tarihinde gerçekleşen mesajlaşmalarda ise şu ifadeler kullanıldı:

Erol Tekmen: İyi akşamlar. Üstad beni aramışsınız.

Hakan Bülent Yardımcı: İyi akşamlar. Hüseyin Sözlü ve 14 bürokratın mal varlıklarına çok acil tedbir konması gerekmiyor mu? Hepsi hırsızlıktan yargılanıyor.

Erol Tekmen: Gerekiyor ama kim talep edecek?

Hakan Bülent Yardımcı: Vatandaş edebilir mi?

Erol Tekmen: Savcılık aşamasında yapmaları gerekirdi. Yok.

Hakan Bülent Yardımcı: Ben edeyim olmazsa

Erol Tekmen: 🙂 🙂 Maalesef olmuyor. Ya savcılık talep edecek ya da mahkeme kendisi karar verecek.

Hakan Bülent Yardımcı: Hakimin yetkisi yok mu? Mesela ben mallarını kaçırıyorlar diye yazsam.

Erol Tekmen: O olur. Haberleştirilebilir.

Hakan Bülent Yardımcı: Peki. Ben hafta içinde yazacam.

Erol Tekmen: Tamam, ben de yardımcı olamaya çalışırım.

Hakan Bülent Yardımcı: Mahkemeye dikkat çekecem.

Erol Tekmen: Aynen.

Hakan Bülent Yardımcı: Teşekkür ederim abim.

Erol Tekmen: Ne demek 🙂 İyi akşamlar.

“ORAYA GELDİĞİMDE KONUŞURUZ”

Yardımcı 23.03.2016 tarihinde attığı mesajında “Abim günaydın. Hüseyin Sözlü pazartesi günü adliyeye çağrılmış tekrar ifade vermiş başka bir dosyayla ilgili olduğu söyleniyor. Öğrenme imkanımız var mı acaba” diye sordu. Tekmen ise bu sefer “Bu konuları oraya geldiğimde görüşelim, gelecek hafta inş” cevabını verdi. ODATV’den alınmıştır.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Soner Yalçın Adana’da…

Gazeteci-yazar Soner Yalçın, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan yeni kitabı Kara Kutu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir