22 Temmuz 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / SÖZLÜ’DEN BAYRAM MESAJI….

SÖZLÜ’DEN BAYRAM MESAJI….

Ramazan Bayramı’nın Adana’ya, Türkiye’ye ve Dünya’ya barış, huzur, esenlik ve mutluluk getirmesini dileyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki Ramazan ayı boyunca huşu içinde ibadetlerimizi gerçekleştirdik, manevi değeri çok yüksek iftar sofralarında hemşehrilerimizle, ailemizle, sevdiklerimizle bir arada olduk ve bayram arifesine ulaştık” ifadelerini kullandı. Sözlü, şunları kaydetti:

”Ramazan Bayramı’nın yanıbaşımızdaki coğrafyalarda ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan soydaşlarımız ve din kardeşlerimizin tamamı için güzelliklere vesile olmasını isterdik ama gerçek ne yazık ki farklı. Suriye’de, Kuzey Irak’ta, Türkmeneli’nde, Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Kırım’da hayatlarını devam ettirmeye çalışan din kardeşlerimiz maalesef kan revan içinde, gözyaşı seli arasında, ölüm tehdidi altında ve göçebe şekilde yaşama tutunmaya çalışıyor. Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimiz de, Ramazan ayını vatanlarından uzak, zor koşullarda geçirdiler ve bayrama aynı şartlarda giriyorlar.

Ramazan Bayramı’nın, Türk-İslam Alemi’nin ve insanlığın yaşadığı acıların son bulmasına vesile olması için Yüce Allah’a dua ediyoruz.

3 ayı aşkın süredir yürüttüğümüz Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimdeki ilk bayramımızın, yaşadığımız şehire saadet getirmesini de Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Kamu hizmetçiliği olarak tanımladığım belediyecilikte, ekibimiz ve kent dinamikleriyle birlikte Adana’yı daha çağdaş, daha zengin ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışacağız. Halka hizmet bizim için şereftir ve bunun gereklerini yerine getirmek için bütün enerjimizi harcayacağımız noktasında kimsenin en ufak tereddütü olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın Adana’ya, Türk-İslam Alemi’ne ve Dünya’ya güzellikler getirmesini diliyor, Yüce Allah’tan nice bayramlara huzur, esenlik, barış ve sağlık içinde girmeyi, hemşehrilerim ve milletim adına niyaz ediyorum

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir