10 Aralık 2023 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / SÖZLÜ’DEN BAYRAM MESAJI….

SÖZLÜ’DEN BAYRAM MESAJI….

Ramazan Bayramı’nın Adana’ya, Türkiye’ye ve Dünya’ya barış, huzur, esenlik ve mutluluk getirmesini dileyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki Ramazan ayı boyunca huşu içinde ibadetlerimizi gerçekleştirdik, manevi değeri çok yüksek iftar sofralarında hemşehrilerimizle, ailemizle, sevdiklerimizle bir arada olduk ve bayram arifesine ulaştık” ifadelerini kullandı. Sözlü, şunları kaydetti:

”Ramazan Bayramı’nın yanıbaşımızdaki coğrafyalarda ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan soydaşlarımız ve din kardeşlerimizin tamamı için güzelliklere vesile olmasını isterdik ama gerçek ne yazık ki farklı. Suriye’de, Kuzey Irak’ta, Türkmeneli’nde, Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Kırım’da hayatlarını devam ettirmeye çalışan din kardeşlerimiz maalesef kan revan içinde, gözyaşı seli arasında, ölüm tehdidi altında ve göçebe şekilde yaşama tutunmaya çalışıyor. Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimiz de, Ramazan ayını vatanlarından uzak, zor koşullarda geçirdiler ve bayrama aynı şartlarda giriyorlar.

Ramazan Bayramı’nın, Türk-İslam Alemi’nin ve insanlığın yaşadığı acıların son bulmasına vesile olması için Yüce Allah’a dua ediyoruz.

3 ayı aşkın süredir yürüttüğümüz Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimdeki ilk bayramımızın, yaşadığımız şehire saadet getirmesini de Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Kamu hizmetçiliği olarak tanımladığım belediyecilikte, ekibimiz ve kent dinamikleriyle birlikte Adana’yı daha çağdaş, daha zengin ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışacağız. Halka hizmet bizim için şereftir ve bunun gereklerini yerine getirmek için bütün enerjimizi harcayacağımız noktasında kimsenin en ufak tereddütü olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın Adana’ya, Türk-İslam Alemi’ne ve Dünya’ya güzellikler getirmesini diliyor, Yüce Allah’tan nice bayramlara huzur, esenlik, barış ve sağlık içinde girmeyi, hemşehrilerim ve milletim adına niyaz ediyorum

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaplan galibiyeti koruyamadı…

Stat: Mümin Özkasap Hakemler: Feridun Daldaş xx, Serdar Soydan xx, Egemen Savran xx Manisa FK: …

Emrah Kozay’ın hedefi daha çağdaş bir Seyhan…

  CHP Adana İl Başkanlığı döneminde birliği, beraberliği sağlayıp, 2019 yerel seçimlerinde 25 yıl aradan …

CEYHAN ADAYI ALEMDAR ÖZTÜRK

2024 Yılının Mart ayında yapılacak yerel yönetim seçimleri için tüm partilere adete teyakkuzda her parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir