16 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Sözlüden Bahçeliye birifnk…

Sözlüden Bahçeliye birifnk…

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) seçim bildirgesini açıkladığı toplantıya katılmak üzere Ankara’ya giden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı ilçe belediye başkanları ve MHP Adana Milletvekili Adayları, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

Adana ve ilçelerinde gerçekleştirilen bazı hizmetlerle ilgili Devlet Bahçeli’yi bilgilendiren Başkan Hüseyin Sözlü, söz konusu çalışmalarla ilgili görüntüleri izletti, açıklama yaptı. Başkan Sözlü, “Şu anda Saimbeyli ilçemizde içme suyu projesi ve yol çalışmalarını hayata geçiriyoruz. Beş yıl önce Hükümet, bu projeyi gerçekleştirmek için hareke geçmiş fakat sonra vazgeçmiş. Biz Adana Büyükşehir Belediyesi olarak yol, içme suyu ve tarım alanı sulaması şeklinde projeyi gerçekleştiriyoruz ve maliyeti de çok daha düşük. Orada doğa koşulları çetin ama kendi olanaklarımızla yolları açıyoruz. Bölgede yaşayan hemşehrilerimizin samimiyetini biliyoruz ve onların bize olana güvenini sağlamlaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Saimbeyli ve Kızıldağ’daki yol ve su projesi çalışmalarını tamamen kendi imkanlarımızla hayata geçiriyoruz ” dedi.

Yapımı süren ve Haziran 2015’te hizmete girmesi planlanan Karaisalı-Kızıldağ yolu çalışmasıyla ilgili de bilgi aktaran Başkan Hüseyin Sözlü, “İnşallah bu yıl 530’uncusunu düzenleyeceğimiz Kızıldağ Karakucak Güreşleri’ne kadar yol tamamlanacak. Zat-ı Ali’nizi Güreş Ağası olarak ağırlayacağımız etkinlikte, yeni yol kullanılacak. Bu yol bir gidiş bir gelişti. İki araç karşılaştığı zaman birbirlerine yol vermek zorunda kalıyorlardı. Biz burayı 15 metrelik, 3 şeritli, modern asfaltlı bir yol haline getiriyoruz. Inşallah bittiği zaman bir gidiş bir geliş bir de sollama için üç şeritli yol haline gelecek. Geçen yıl ise, 25-30 yıldır kimsenin el vurmadığı Pozantı-Kızıldağ arasındaki yolu tamamladık” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir