22 Ocak 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / SÖRF YAPMAK İÇİN YUMURTLIĞA GELDİ…

SÖRF YAPMAK İÇİN YUMURTLIĞA GELDİ…

Ukraynalı Gulnara Umerova, sörf yapmak için Adana’nın Yumurtalık ilçesine geldi.

Türkiye Yelken ve Kitesörf Spor Federasyonu bu aktivitelerin yapılabileceği sahalara Adana’nın Yumurtalık ilçesi Sarıgöl Plajını’da ekleyince Yumurtalık’ta bu sportif faaliyetlerin artması Yumurtalıkta yeni bir turizm sektörünün önünü açtı.
Yumurtalık Sarıgöl Plajında Kitesörf Sporunun yapıldığını duyan Gulnare Umerova Ukrayna’nın Yevpatoreia şehrinden Adana’nın Yumurtalık ilçesine geldi.

Yumurtalık halkının çok misafirperver olduğunu ve kendisine Türk yemekleri ikramı yapıldığını ayran ve şalgamı çok beğendiğini söyleyen Gulnara Umerova, “Bicibici harika. Deniz çok derin değil aşırı sogukta değil, müthiş bir doğa ve denize sahipsiniz. Nereye gitsem tarihi harabelerle karşılaşıyorum. Ne olur bu güzel ilçenin kıymetini iyi bilin. Buradan edindiğim izlenimlerimi ülkeme gittiğimde tüm arkadaşlarıma aktaracağım. Gelecek yıl daha kalabalık bir kafileyle gelerek sürpriz yapabilirim. Türkleri çok seviyorum, Yumurtalık’ı çok seviyorum” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tünelin duvarına çarpan aracın sürücüsü yaralandı…

Pozantı’da, tünelin duvarına çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı. Alınan bilgiye göre, Fikriye Namuk’un idaresindeki 35 KD …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir