24 Eylül 2021 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Sıkı Covid denetimi…

Sıkı Covid denetimi…

İçişleri Bakanlığımızın 81 il valiliğine gönderdiği “Haftalık Tematik Denetimler” konulu genelge kapsamında ilimiz genelinde lokanta, kafe, kahvehane, çay bahçesi gibi iş yerlerinde denetimler sıklaştırıldı.
Çeşitli meslek odaları, belediye görevlileri, güvenlik birimleri, Ticaret İl Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelinden oluşan salgın denetim ekipleri; genelgede belirtilen iş yerlerinde denetimlerde bulunarak vatandaşlarımız ile iş yeri sahiplerine kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.
Denetim faaliyetlerine katılan Vali Süleyman Elban; esnafı iş yerlerinde ziyaret ederek incelemeler yaptı.
“Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci” ile salgınla mücadele kapsamında denetimlerin sıklaştırıldığına dikkat çeken Vali Elban, “Denetimlerde gayemiz vatandaşlarımızı mücadele konusunda daha da bilinçlendirmek ve onlara rehberlik etmek. İlimizde yaşayan her bir vatandaşımızın belirlenen kurallara uyması, vaka haritasındaki rengimizin sarıdan maviye dönüşmesi için büyük önem arz ediyor. Bizler mücadeledeki ısrarımızı sürdüreceğiz. Ancak bu şekilde tam bir normalleşme sağlanabilir. Ekiplerimiz de bu konuda büyük bir özveriyle çalışıyor. Salgın denetim ekibimize ve kurallara riayet ederek bizlere yardımcı olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu…

Karaisalı ilçesinde 40 yaşındaki orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki lise öğrencisi, jandarma tarafından bulundu. Orman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir