21 Ocak 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Şiddet Mağduru Çocuklara Devlet Sahip Çıktı…
ADANA'DA KOCASI TARAFINDAN TERK EDİLEN VE ANNESİYLE YAŞAYAN HAMİLE BİR KADININ ŞİDDET UYGULADIĞI İLERİ SÜRÜLEN 2 ÇOCUĞUNA DEVLET SAHİP ÇIKTI. MERVE GÖRGÜN'ÜN 2 ÇOCUĞU, SEVGİ EVLERİNE YERLEŞTİRİLDİ. (FATİH KEÇE/ADANA-İHA)

Şiddet Mağduru Çocuklara Devlet Sahip Çıktı…

Kocası tarafından terk edilen ve annesiyle yaşayan hamile bir kadının şiddet uyguladığı ileri sürülen 2 çocuğuna devlet sahip çıktı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Denizli Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Merve Görgün 8 yıl önce İsmail Görgün ile evlendikten sonra çiftin en büyüğü 7 olmak üzere 2 çocuğu dünyaya geldi. Aile, maddi sıkıntı yaşamaya başlayınca çift arasında geçim sıkıntısından dolayı kavga başladı. Koca İsmail Görgün ise daha sonra 2 çocuğunu ve hamile olan eşini bırakarak evden kaçtı. Bu durumu kaldıramayan genç kadın ise iddialara göre çocuklarına sürekli şiddet uygulamaya başladı.

Çöplüğü andıran evde yaşam savaşı veren çocukların bir de anne şiddetinden dolayı her gün ağlamaya başladığını gören mahalleli, buna dayanamayarak duruma isyan etti. Vatandaşlar, 155 polis imdat hattını arayarak, “Mahallede çocuklarına şiddet uygulayan anne var” diyerek şikayetçi oldu. Bunun üzerine olay yerine polis geldi.

Polis anne ve çocukları polis merkezine götürerek durum Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bildirildi. Yetkililer önce evde inceleme yaptı daha sonrasında ise mahalleliyle görüştü. Ardından ise psikolog eşliğinde anne ve çocuklarla görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda 2 çocuk devlet himayesine alınarak Sevi Evlerine yerleştirildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yangın çıkan ev kullanılamaz hale geldi…

Seyhan ilçesinde, yangın çıkan evde hasar oluştu. Sümer Mahallesi’nde 12 katlı binanın ilk katından duman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir