28 Ekim 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Seyhan Zabıtasından Kaldırım İşgaline Müdahele…

Seyhan Zabıtasından Kaldırım İşgaline Müdahele…

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgali nedeniyle gelen yoğun şikâyetler üzerine Mirzaçelebi Mahallesi Mirzaçelebi Sokak üzerindeki işyerleri ve seyyar satıcılara yönelik uygulama gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi destekli uygulama öncesi çoğunluğu Suriye’den göç eden vatandaşlar, seyyar tabla ve işyerleriyle yaptıkları işgali bitirip kanuna uymaları için ikaz edildi. Uyarıya dikkate alıp işgale son verenlere müdahale edilmezken ikazları dikkate almayıp, vatandaşın kullanması gereken kaldırımı işgal etmeye devam eden işyerlerine ve seyyar satıcılara gerekli yasal işlemler yapılarak mallarına el konuldu.

Seyhan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne şahsi, yazılı, telefon ve BİMER vasıtası ile ağırlıklı olarak Suriyeli vatandaşların seyyar tablalarıyla ve işyerleriyle kaldırım işgali yaptığı şikâyeti gelmiştir. Bununla birlikte toplu taşıma güzergâhları üzerideki duraklarında işgal edildiği ve trafiğin aksadığı görülmüştür. Gelen şikâyetler üzerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri bir tercüman vasıtası ile işyerlerini ve seyyar satıcıları ikaz etmiş, tutanak altına almıştır. Yapılan uyarıda kaldırım işgallerine son verilmesi, kanunlar nezdinde çalışmaları bildirilmiştir. İletilen uyarıların ardından bazı esnafın uyarıları dikkate aldığı ve kaldırım işgaline son verdiği görülmüştür. Bununla birlikte bazı esnafın ise uyarıları dikkate almayarak işgale devam ettiği görülmüştür. Uyarıları dikkate almayan esnafa yönelik Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 27 Mayıs Cumartesi günü sabah saatlerinde uygulama gerçekleştirmiş olup sokaktaki kaldırım işgalinden bitirmiştir. Yapılan uygulamada ayrıca kanuna uygun olmayan Arapça tabelalarda sökülmüştür” denildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’da yine orman yangını…

Kozan’da yine orman yangını çıktı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kuytucak Mahallesi, Kuzeren mevkisindeki ormanlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir