30 Kasım 2023 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / SEYHAN NEHRİ’NDE ATIKLAR…

SEYHAN NEHRİ’NDE ATIKLAR…

Seyhan Nehri Yatağı’ndaki su miktarının, Eski Baraj’dan itibaren sıfır seviyesine düşmesiyle birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda genel temizlik gerçekleştiriliyor.

Nehirde bir süre önce yüzeysel temizlik gerçekleştirdiklerini ve suyun yukarıdaki barajlarda tutulmasını fırsat bilerek genel temizlik başlattıklarını kaydeden Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, Adana Büyükşehir Belediyesi Temizlik Şube Müdürlüğü ve Park Bahçeler Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle Seyhan Nehri yatağındaki temizlik ve düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

NEHİRDEN ÇIKAN ATIKLAR ŞAŞIRTIYOR
Nehirden çıkarılan atıkların, Temizlik Şube Müdürlüğü’nün araçlarıyla geri dönüşüm tesislerine gönderildiğini belirten Mehmet Çelebi Akkuş; nehirden, geri dönüşümü zor ve doğanın absorbe etmekte sıkıntı yaşadığı maddeler çıkarıldığını ifade etti.
Koltuk, televizyon, pek şişe, poşet, ömrünü tamamlamış lastik, daktilo, elektrikli ve elektronik eşyalar gibi atıklara rastladıklarını kaydeden Mehmet Çelebi Akkuş “Temizlik 1 hafta boyunca sürecek. Su seviyesi yükselene kadar işleme devam edeceğiz. Yol Müdürlüğü’ne bağlı iş makineleri boş olan nehir yatağına inerek sazlıkları, tepeleri ve birikintileri düzenliyor” dedi.

GONDOL MARİNA İNŞAATI SÜRÜYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Uslu da, temizlik ve düzenleme çalışmalarıyla eş zamanlı olarak Gondol Marina inşaatının sürdüğünü söyleyerek, 4 gondolun halka ücretsiz olarak, daha temiz bir marinayla hizmet vereceğini açıkladı.

Uslu, “Suya atık çöp atılmaması konusunda vatandaşımızdan duyarlılık bekliyoruz. Atıklarla ilgili 153 aranarak belediye görevlilerine bilgi verilebilir. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Adana için çevreye, doğaya sahip çıkalım” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

İmam ile dernek başkanı arasında ’ağaç kesme’ tartışması…

  Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek …

ATB Başkanı Bilgiç: “Narenciyeyi yere düşürmeyelim, üreteni destekleyelim!”

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 81 il ve ilçe belediye başkanlarına narenciye üreticilerine …

Özel Okul İddiası Mahkemelik Oldu…

Adana’da yaşayan Avukat Nazan Akça Subaşı, 9 yaşındaki kızını özel bir okula kaydettirirken, ders kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir