20 Kasım 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Seyhan Belediyesinden Meşaleli Yürüyüş…

Seyhan Belediyesinden Meşaleli Yürüyüş…

Adana’nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi tarafından organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması etkinliğinde CHP’liler meşalelerle yürüdü.
CHP’li Seyhan Belediyesi’nin duyurusuyla Atatürk Parkı’nda yaklaşık 1000 kişi toplandı. CHP Adana milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ile Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerinin de aralarında bulunduğu grup, Türk Bayrakları açıp meşalelerle Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü. Grup adına açıklama yapan ADD Şube Başkanı İsa Kayadan, cumhuriyetin adımlarıyla, atılımlarıyla ve yenilikleriyle tarihe yön veren ve tarihi değiştiren bir büyük devrem olduğunu söyledi. Ülkenin başta Ortadoğu’da Suriye olmak üzere her taraftan ateş çemberiyle kuşatıldığının altını çizen Kayadan, “Komşularımızla sıfır sorun diye yola çıkan siyasal iktidar, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının adeta taşeronluğunu yaparak, ülkemizi büyük bir savaşın eşiğine getirmiştir. 1 Kasım 1922 tarihinde saltanatı kaldıran Türk ulusu, 1 Kasım 2015 seçimlerinde tek parti iktidarı ve başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duyanlara gereken dersi verecektir” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sunay Akın Ceyhan’da…

Anlatı ustası Sunay Akın hayranlık uyandıran gösterisi Görçek ile Ceyhan’daydı. Ceyhan Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte tarihin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir