5 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Servis Sürücülerine Alkol Uygulaması…

Servis Sürücülerine Alkol Uygulaması…

Okul önlerinde denetimini artıran polis, öğrenci servisi sürücülerine alkolmetre ile alkol kontrolü yaptı.

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak’ın talimatıyla, Çocuk Şube Müdürlüğü’nün organizasyonunda okul etrafındaki internet kafe ve kahvehanelerdeki uygulama devam ediyor. Çocuk polisi, asayiş, terörle mücadele, özel harekat, çevik kuvvet, uyuşturucuyla mücadele şube müdürlüğünün de desteğiyle okul etraflarında tek tek denetimler yapılırken, öğrenci servis sürücüleri de unutulmadı. Trafik polisleri okul önünde bulunan öğrenci servislerinin sürücülerine tek tek alkol testi yaptı. Alkolmetrelere üfleyen sürücülerin hiçbirinde alkol çıkmadı.

Sürücülerden Murat Uçaroğlu, polisin yaptığı uygulamaya olumlu baktıklarını, on numara bir çalışma olduğunu söyledi.

Sürücülerin yanı sıra okul çevresindeki büfe ve lokantaları da tek tek inceleyen polis ayrıca okulun önünden geçen motosiklet ve araç sürücülerini de durdurup Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusu yaptı. Durdurulan bir motosiklet sürücüsü ifadeye gitmediği için aranması çıktığından polis merkezine götürüldü.

Polisin çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde okula gitmeleri, kötü alışkanlıklar edinmemesi için Adana genelinde okul önündeki uygulamalarının devam edeceği belirtildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çocuklarının kredi borcu yüzünden yaşlı çift evlerinden atıldı…

Kozan’da yaşayan yaşlı karı koca, oğullarının çektiği ve ödemediği kredi borcundan dolayı evleri icra yoluyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir