19 Ocak 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yılı…

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yılı…

Vali Mahmut Demirtaş, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirtaş, mesajında, Çanakkale Zaferi’nin tarihte timsali bulunmayan bir kahramanlık destanı ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden önemli bir adım olduğunu belirtti.

Bu bakımdan zaferin Türk milleti için olduğu kadar hürriyet mücadelesi veren bütün milletler için de bir kurtuluş rehberi olduğunu bildiren Demirtaş, “Büyük bir iman ve inançla tarihin sayfalarına altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, tarih boyunca onuruyla yaşamış bir milletin şüheda kanları ile sulanan vatan toprağında, kendisine vurulmak istenen zincirleri parçaladığı bir dönüm noktasıdır.” dedi.

Demirtaş, özgürlük ve bağımsızlık simgesi bir millet olarak Çanakkale’de olduğu gibi bugün de ülkenin güvenliğini temin etmek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile vatana göz diken terör örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü bildirdi.

Halkın, ülkenin dört bir yanında fedakarca mücadele veren güvenlik güçlerinin yanında olduğunu belirten Demirtaş, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu ve toplumsal barışımızı bozmaya yönelik hain odakların amaçlarına ulaşmalarına asla izin vermeyecek, asla müsamaha göstermeyecek, gerekli yanıtı her koşulda verecektir. ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini tüm dünya milletlerinin hafızasına kazıyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan belediyesinden ”Karne Şenliği”

Ceyhan Belediyesi Karneni Al Gel sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda ilkokul öğrencileri için karne şenliği düzenledi. Konakoğlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir