28 Ocak 2020 , Salı
Ana Sayfa / Sağlık / Şehitleri Anma ve Çanakale Zaferi Kutlandı…

Şehitleri Anma ve Çanakale Zaferi Kutlandı…

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü Ceyhan’da törenle kutlandı.

Ceyhan Cumhuriyet Anıtı önündeki tören, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından protokol tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki programın ardından Ceyhan Asri Mezarlığı’ndaki Şehitler Anıtı önünde Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi. Törene katılan protokol ve şehit aileleri tarafından şehit mezarlarına karanfil ve gül bırakıldı. Ardından Şehit Aileleri Derneği ziyaret edildi.

Daha sonra Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde devam eden kutlamalarda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ceyhan İlçe Garnizon komutanı Personel Binbaşı Ayhan Evli yaptı. ‘Çanakkale Ruhu’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler eserlerini okudu. Öğrenciler tarafından Ağıt gösterisi sunuldu,. Slayt gösterisi sunuldu, Gazi ve Şehit Ailelerine karanfil verildi.ve Çanakkale Türküleri seslendirilirken,Öğretmenler korosu tarafından hazırlanan eserler okundu, Mehmet Orkun Yaylacı Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerince hazırlanan oratoryonun sunumu yapıldı.

Törenlerin ardından Ceyhan Belediyesince Öğretmen evinde şehit ve gazi ailelerine yemek verildi.

Törene: Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Ceyhan İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Ayhan Evli,, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve diğer protokol temsilcileri ile siyasi parti, sivil toplum, oda ve meslek grupları temsilcileri, Şehit Aileleri Derneği yöneticileri, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ÇGC’den Yılın İlk Konseri…

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Türk Sanat Müziği Korosu, yeni yılın ilk konserini Adana Büyükşehir Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir