10 Aralık 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Şefkat merkezine tam not…

Şefkat merkezine tam not…

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün 117 dönüm alanda kente kazandırdığı Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağı kompleksi hayvan hakları savunucularının övgüsünü aldı. Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavisi, aşılaması, bakımı ve rehabilitasyonun yapılacağı tesisi ‘şefkat merkezi’ olarak tanımlayıp, Başkan Hüseyin Sözlü’ye şükranlarını sundu.
DOĞAL YAŞAM ALANI
Hayvan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasına yönelik çok sayıda hizmet ve etkinlik gerçekleştiren Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda merkez Çukurova İlçesi Söğütlü mevkiinde uygulamaya konulan Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda 43 dönümlük ilk etap tamamlandı. 2 bin köpeğin barınacağı ilk etap tesislerde ziyaretçi salonu, kafeterya, sahiplendirme alanı, klinik, ameliyathane, aşılama ve kısırlaştırma ünitesi, mutfak ve soğuk hava deposu yer aldı. Köpeklerin barındığı bölümle bağlantılı 35 dönüm arazide doğal yaşam alanı oluşturuldu.
ÇIKIRIK’TAN ŞEFKAT MERKEZİNE ÖVGÜ
2 bin köpeğin barınacağı, ziyaretçi salonu, kafeterya, sahiplendirme alanı, klinik, ameliyathane, aşılama ve kısırlaştırma ünitesi, mutfak ve soğuk hava deposunun bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, övgüler yağdırdı.
Modern hayvan barınağını ‘şefkat merkezi’ olarak tanımlayan Nesrin Çıtırık, “Türkiye’nin her yerindeki bakımevlerinin Adana’daki gibi şefkat merkezi olması gerekiyor. Sahipsiz hayvanların korunması konusunda önemli mesafeler kat eden Adana, Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün göreve gelmesiyle birlikte Türkiye’de bir numara oldu. Kısırlaştırma, tedavi ve mağdur hayvanlar için oluşturulan şefkat merkezimiz hayırlı olsun. Hüseyin Başkanımıza en kalbi teşekkürlerimizi iletiyorum” diye konuştu.
KEDİLER, ATLAR, EŞEKLER, YABANİ HAVYANLAR KORUNACAK
Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı projesinin ikinci etabında 39 dönüm alanda kedi barınağı inşa edilecek. 500 kedinin koruma altına alınacağı bu bölümde 3 adet büyük kedi evi, klinik, ameliyathane, aşılama ve kısırlaştırma ünitesi konumlandırılacak. Kedi barınağının hemen yanında at ve eşekler için ayrı ayrı haralar yapılacak. 100 at-eşeğin barınacağı alanda 2 adet de padok hazırlanacak. Bu padoklarda engelliler için atlı terapi faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yanlışlıkla öldü denilen polisin eşi, “kasten öldürmeden” tutuklandı…

Tabancasını temizlerken kendini vurduğu öne sürülen polis memurunun eşi, kocasını “kasten öldürmeden” tutuklandı. Edinilen bilgiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir