12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Sare Davutoğlu Mola Evi’ni çok beğendi…

Sare Davutoğlu Mola Evi’ni çok beğendi…

Çukurova Belediyesi’nin özel çocuklar için geliştirdiği örnek proje olan Mola Evi’ni ziyaret etti.

Çeşitli etkinlik ve ziyaretler için Adana’ya gelen Sare Davutoğlu, Çukurova Belediyesi Mola Evi’ne giderek, özel çocuklar ile sohbet etti, aileleri görüştü, Mola Evi yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürü Tahsin Akış, Mola Evi Sorumlusu Ayşe Sarı ve Mola Evi’inde görevli psikolog ile diğer görevliler tarafından karşılanan Sare Davutluğu’na Mola Evi’nin işleyişi hakkında bilgi verildi. Mola Evi Sorumlusu Ayşe Sarı, “Burada 7 kadın personel görev yapıyor. Bunların içerisinde psikologlar ve resim öğretmeni de var. Aileler özel çocuklarını bize güven içinde bırakıyorlar ve gidip kendi özel işlerini hallediyorlar, kendilerine zaman ayırıyorlar. Biz burada çocuklarımız ve aileleriyle çok yakınız. Hepimiz aile gibiyiz” dedi.

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürü Tahsin Akış da, Mola Evi’nin Başkan Soner Çetin’in talimatıyla hayata geçirilen çok sayıda örnek projeden biri olduğunu belirtti. Mola Evi’nin sadece Çukurova ilçesine değil tüm Adana’ya hizmet verdiğini anlatan Tahsin Akış, çocuklara sadece göz kulak olmadıklarını, kendilerine emanet edilen süre içerisinde eğitim de verdiklerini ifade etti.

Tesisi çok beğenen ve oldukça etkilenen Sare Davutoğlu, böyle bir projeyi hayata geçirdiği için Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i kutladığını vurguladı. Bu projenin diğer belediyelere de örnek olmasını dileyen Sare Davutoğlu, “Görüyorum ki burada Mola Evi personeli, çocuklar ve aileler büyük bir aile olmuş. Alanında uzman personelle böyle güzel bir tesiste verilen hizmet tam bir sosyal belediyecilik örneği” şeklinde konuştu.

Çocuklarla oyun odasında oyun oynayan, onlarla sohbet eden Sare Davutoğlu, ailelere Mola Evi ile ilgili ne düşündüklerini sordu. Sare Davutoğlu ailelerin olumlu düşünceler belirtmesi üzerine Mola Evi personeline yönelik övgü dolu cümleler kurdu ve onlara teşekkür etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir