12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Sapık yakalandı…

Sapık yakalandı…

Bir hafta içerisinde bir çocuğa tecavüz eden, 2 çocuğa da cinsel tacizde bulunan cezaevi firarisi sapık, ahlak ekipleri tarafından kurulan özel ekip tarafından yakalandı. Sapığı, emniyetteki sorgununda suçunu itiraf ettiği ve kaç tane çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta cumartesi günü Seyhan ilçesi Dadaloğlu Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre, cezaevinden firarisi D.K. (23), Suriyeli erkek çocuğunu bir evin tuvaletine götürdükten sonra tecavüz etti. Bir gün sonra da H.K.E.’yi (10) tuvalete getirip tecavüz etmeye çalışan sapık, komşu kızının olayı fark etmesi üzerine kaçtı. Polis mahallede çalışmalarını sürdürürken D.K., bir erkek çocuğunu daha taciz etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından sapığı bulmak için özel ekip oluşturdu.
Sivil olarak mahallede çalışma yapan ahlak polisleri, mağdur çocuklardan birinin “Bir arkadaşımın amcasıydı” demesi üzerine harekete geçti ve söz konusu kişiyi gözaltına alındı. Ancak görgü tanıkları şüphelinin o kişi olmadığını belirtti. Bunun üzerine gözaltına alınan şahsın arkadaşlarını araştıran ekipler, hırsızlık suçundan çok sayıda sabıkası bulunan ve 2011 yılında 8 yaşındaki bir çocuğu tecavüz etmek için cami tuvaletine götüren D.K. üzerinde yoğunlaştı. Özel ekip, şüpheliyi Sofulu Mahallesi’nde bir akrabasının evinde saklanırken yakaladı. İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen D.K.’nın suçunu itiraf ettiği ve kaç tane çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Bunun üzerine mahallede araştırma yapan özel ekip, şüphelinin 3 çocuğun yanı sıra 5 çocuğa daha cinsel tacizde bulunduğu, bunun girişim aşamasında kaldığı için ailelerin şikayetçi olmadığı belirledi. Ekipler, son iki ayda gerçekleştirilen çocuk tacizlerini araştırıyor.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan D.K. ise adli tıp kurumundan alınan raporun ardından adliyeye sevk edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Lego parçaları zararlı mı? Altı araştırmacı yutarak test etti…

Avustralyalı ve İngiliz araştırmacılar, oyuncak Lego’ların sindirim sistemine zararlı olup olmadığını ölçmek için küçük plastik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir