1 Haziran 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Sandık başındayız…
ANKARA TICARET ODASINDA (ATO) SECIM MARATONUNUN ILK ETABI BASLADI. ATO UYELERI, 64 MESLEK KOMITESIYLE 181 UYELI MECLIS ICIN OY KULLANMAYA BASLADI. (ANADOLU AJANSI -ILKIN ESKIPEHLIVAN) (20090218)

Sandık başındayız…

25. dönem parlamentosunun üyelerini belirlemek üzere 53 milyon 765 bin 231 kayıtlı seçmen 7 Haziran’da sandık başına gidecek. Sandık kurulu başkan ve üyeleri, 7 Haziran sabahı erken saatlerde oy verme yerinde görev alacak. Oy pusulaları ve zarfları sayılacak, pusulalar ve sandıklar mühürlenecek. Sandık kurulu başkanı ve üyeleri arasında görev dağılımı yapılmasından sonra saat 08.00 itibarıyla oy verme işlemi başlayacak. Oyunu kullanacak olan seçmen, TC kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, evlenme cüzdanı, pasaport, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen kimlik belgeleri, avukat, noter, askeri kimlik kartı gibi belgelerle birlikte sandık başına gelecek. Seçmen bilgi kağıdı olmayan, kaybeden veya yanında getirmeyenler, yukarıda belirtilen belgelerle de oyunu kullanabilecek. Yukarıda belirtilen kimlik belgelerine sahip olmayanlar ise kesinlikle oy kullanamayacak. Seçmen bilgi kağıdını kaybeden veya nerede oy kullanacağını bilmeyen seçmenler, YSK’nın www.ysk.gov.tr şeklindeki resmi internet sitesinden bu bilgileri öğrenebilecek.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yeni yol kontrol noktası kuruluyor…

Vali Mahmut Demirtaş, Osmaniye-Adana istikametinde trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ceyhan Park Mıstık Dinlenme Tesisleri’nde kurulacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir