10 Aralık 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Sahte Para Yatırarak, Enflasyonu Düşürecekmiş…
SAHTE PARA YATIRARAK, ENFLASYONU DÜŞÜRECEKMİŞ ATM ARACILIĞI İLE BANKALARA SAHTE PARA YATIRIP, GERÇEK PARA ÇEKTİLER EMNİYET ÇIKIŞI ŞAHISLARDAN BİRİNİN, "KOLAY DEĞİL HA 3 YILIMIZI VERDİK. ENFLASYONU DÜŞÜRECEKTİK BIRAKMADINIZ" DEMESİ İSE DİKKAT ÇEKTİ MERSİN'DE KÜÇÜK MİKTARDAKİ GERÇEK PARALARIN BELİRLİ YERLERİNİ KESEREK, SAHTE 100 VE 200'LÜK BANKNOTLARA YAPIŞTIRARAK ENTEGRE EDİP, ÇOK SAYIDA BANKA ATM'SİNE YATIRIP, DAHA SONRA BAŞKA ATM'DEN GERÇEK PARA OLARAK ÇEKEN 4 KİŞİ YAKALANDI

Sahte Para Yatırarak, Enflasyonu Düşürecekmiş…

Küçük miktardaki gerçek paraların belirli yerlerini keserek, sahte 100 ve 200’lük banknotlara yapıştırarak entegre edip, çok sayıda banka ATM’sine yatırıp, daha sonra başka ATM’den gerçek para olarak çeken 4 kişi yakalandı. Birçok ilde aynı yöntemle bankalara sahte para yatırıp, gerçek para çeken 4 kişi, adliyeye sevk edildi. Adliye çıkışı şahıslardan birinin, “kolay değil ha 3 yılımızı verdik. Enflasyonu düşürecektik bırakmadınız” demesi ise dikkat çekti.
Edinilen bilgiye göre, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen bir şikayet üzerine K.G. isimli bir şahsı incelemeye aldı. Yapılan incelemede, K.G. isimli şahsın küçük miktardaki gerçek olan paraların belirli yerlerinden keserek, sahte paralar üzerine yapıştırmak marifetiyle entegre ettiği, bu şekilde çok sayıda banka ATM sisteminden geçecek şekilde sahte para düzenlediği, bu paraları ATM cihazından yatırdıktan sonra aynı bankanın başka ATM’sinden arkadaşları aracılığıyla orijinal para olarak çektiklerini belirledi. Şahsın bu paraları arkadaşlarının yanı sıra ailesi aracılığıyla da çektiğini belirleyen ekipler, Mersin, Gaziantep, Amasya ve Kayseri illerinde bu işlemin yapıldığını tespit etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Genç kadın otelde ölü bulundu…

24 yaşındaki kadın otel odasında ölü halde bulundu. Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir