23 Ağustos 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Çevre / ROMAN ADAY ADANA’DA…

ROMAN ADAY ADANA’DA…

İlk kez seçilebilecek bir yerde,İzmir aday listesinde kendisine yer bulan CHP’nin Roman milletvekili adayı Özcan Purçu, Roman vatandaşlarından artık sokakta gezerken utanmamaları gerektiğini söyledi.
CHP İzmir 1’inci bölge 5’inci sıra milletvekili adayı Özcan Purçu, merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Adana Roman Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Herkesle tek tek kucaklaşıp selamlaşan Özcan Purçu’ya, Romanlar büyük ilgi gösterdi. Adana’ya gelirken çok heyecanlandığını ve yüreğinin küt küt attığını belirten Purçu, “Sizleri gördüğüm için o kadar mutluyum ki. Artık sokakta yürürken utanmayın. Artık korkmayın. Artık başınız dik gezin. Çünkü Roman kardeşiniz milletvekili oldu” dedi.

Türkiye’de hiç Roman milletvekilinin bulunmadığını söyleyen Özcan Purçu, şunları kaydetti: “Romanımız yoksullukla, yoklukla, kendi içinde açlıkla sefaletle yaşadı. Hiç kimse halini hatırını sormadı. Roman mahallelerine devlet girmedi. Ne zaman çocuklarımız askere gidecek, o zaman devleti gördük biz. Onun dışında, ‘Elektriğin mi kesik, karnın mı aç?’ diye soran olmadı. Elektriğimiz kesik, sularımız kesik, evimiz yok, bir odanın içinde on kişiyiz. Kiramızı ödeyen yok. ‘Sabahları çocuklarımıza ne yedireceğiz?’ diye düşünüyoruz. 50 kilo hurda toplayacağız, 100 kilo karton toplayacağız. 20 kilo plastik toplayacağız. ‘Çocuklarımıza bakacak mıyız?’ diye düşünüyoruz. Ama bundan sonra bitti. Artık Roman milletvekili bir kardeşiniz var. Bundan sonra benim Romanıma kimse dokunamaz. Ben varım. TBMM’yi ayağa kaldıracağım göreceksiniz. Hiç merak etmeyin.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

15 yaşındaki kayıp kız bulundu…

29 gün önce evden çıkıp bir daha dönmeyen 15 yaşındaki uyuşturucuya alıştırılan kız çocuğunu Kahramanmaraş’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir