24 Mayıs 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Pazar yeri için referandum…

Pazar yeri için referandum…

Adana’da, CHP’li merkez Çukurova İlçe Belediyesi, 100’üncü Yıl Mahallesi’ndeki semt pazarı yerinin değiştirilmesiyle ilgili referandum yaptı.

Çukurova Belediye Başkanı CHP’li Soner Çetin’in yaptığı halk gününde bir grup vatandaş, 100’üncü Yıl Mahallesi’nde pazar günü kurulan semt pazarının daha geniş ve uygun bir yere taşınmasını istedi. Pazarcı esnafı ise yıllardır aynı yerde tezgah açtıklarını ve halkın buraya alıştığını belirterek yer değişikliğine karşı çıktı. Bunun üzerine Soner Çetin, pazar yeri için referandum kararı aldı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından 19 bin 377 seçmenin bulunduğu mahalledeki bir parkta referandum için sandıklar kuruldu. Mahalle sakinleri ve pazarcılar 17 sandıkta belediye görevlilerinin gözetiminde, ‘Pazar yeri değiştirilsin’ veya ‘Pazar yeri değiştirilmesin’ yönünde oy kullandı.

Sandık başına gelen mahalle sakinlerine seslenen pazarcılar, pazar yerinin değiştirilmemesi için oy kullanılmasını istedi. Mahallelilerin bir kısmı da mevcut yerde kalmasını talep ederken, bazıları da buna karşı çıktı. Belediye Başkanı Soner Çetin de, referandum için kurulan sandıkların başına gelerek vatandaşlarla ve pazarcılarla görüştü. Mahallede demokrasi şöleni yaşandığını anlatan Soner Çetin, “Önemli konuları halkımıza soracağımızı söylemiştik. ‘Ben yaptım, oldu’ anlayışını kabul etmiyoruz. Pazar yeri tartışması vardı. Halkın istediği yerde bir kapalı pazar yeri yapacağız. Bunun için sandıklar kuruldu. Halkın tercihine göre adım atacağız” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Koruyucu Ailelere İftar…

Vali Mahmut Demirtaş, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen geleneksel iftar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 6 =