8 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Öztürk’ten 29 Ekim Mesajı…

Öztürk’ten 29 Ekim Mesajı…

Ceyhan Belediye Başkan Alemdar Öztürk Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.
Alemdar Öztürk, mesajında “Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in 93. yıldönümünü, milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.” Dedi.
Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde milletimizin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet’in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Başkan Alemdar Öztürk;
“ 93. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi korumak, kollamak hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’a doğalgaz geldi…

Kozan’da ilk doğalgaz akımı düzenlenen törenle gerçekleşti. Kozan’da ilk doğalgaz meşalesi okunan duaların ardından gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir