16 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Öztürk: “Ceyhan’ı Hak Ettiği Noktaya Taşıyacağız”

Öztürk: “Ceyhan’ı Hak Ettiği Noktaya Taşıyacağız”

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan’ı hak ettiği noktaya taşıyacaklarını söyledi.

Bir televizyon kanalının programına konuk olan Öztürk, yerel yönetim olarak 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde taahhüt ettikleri hizmetleri el birliğiyle yerine getirmenin gayretinde olacaklarını belirterek “Özellikle kentsel dönüşüm konusunda milletvekillerimiz Necdet Ünüvar, M. Şükrü Erdinç ve Fatoş Gürkan ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce ile yaptığımız görüşmelerde plan ve programımızı arz ettik. İnşallah kendilerinin desteğiyle bu projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Büyükşehir yasasıyla Ceyhan’a bağlı 11 belde ve 70 köyün mahalle statüsüne geçtiğini belirten Başkan Alemdar Öztürk, buralardaki geri kalmışlığı ortadan kaldırarak hizmet kalitesini merkez mahalleler seviyesine getireceklerini söyledi.

Ceyhan’ın, Çukurova’nın merkezinde 1. sınıf tarım arazileri üzerine kurulduğunu hatırlatan Öztürk, tarım arazileri üzerine yeni imar alanları açmak yerine ilçe merkezindeki en eski mahallelerdeki bölgelerde kentsel dönüşüm yapacaklarını ifade etti.

Ceyhan’ı Ceyhanlılarla birlikte hak ettiği noktaya taşıyacaklarını belirten Öztürk, “İlçemiz, özellikle 1998 depreminin ardından bir türlü kendini toparlayıp hak ettiği noktaya gelemedi. BTC, Kerkük – Yumurtalık petrol boru hatlarının geçtiği enerji koridoru olmasına rağmen hak ettiği yerde olamadı. Organize Sanayi Bölgesi bir türlü kurulup işler hale gelemedi. Ancak Sayın Başbakanımızla yaptığımız görüşme ve diyalogların ardından kendilerinin de desteğiyle çalışmalarımızı hızlandırıp ilçemizi başta enerji üssü olma noktasında hak ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir