14 Nisan 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Oya Tekin projelerini açıkladı…

Oya Tekin projelerini açıkladı…

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Avukat Oya Tekin, Proje Lansmanı düzenledi ve Seyhan’da yapmak istediği projelerden bahsetti. Tekin, basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltılı basın toplantısında özellikle kadınlarla ilgili projelerine ağırlık verdi ve destek istedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar‘da lansmanda yer aldı.

 

Tekin, projelerini anlatmadan önce yönetim anlayışını açıklayarak, “Biz CHP olarak yüz yıllık kurucu olan devlet yönetme geleneğimizden aldığımız güç ve mirasla 2019 seçimlerinde de 11 büyükşehir belediyesi ve aldığımız ilçe belediyeleriyle neredeyse Türkiye’nin yarısından fazla nüfusunu yöneten yönetimlere sahibiz. Bu anlamda geleneğimizden aldığımız güçle sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışıyla Türkiye’deki tüm belediyeleri yönetmeye hazırız” dedi.

 

TEKİN: BEN OYA TEKİN OLARAK SEYHAN BELEDİYESİ’Nİ YÖNETMEYE HAZIR OLARAK KARŞINIZDAYIM

Adana özelinde de açıklamalarda bulunan Tekin, “Ben Oya Tekin olarak Seyhan Belediyesi’ni yönetmeye hazır olarak karşınızdayım. Yine diğer taraftan kurucu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir toplumun yarısını zincirlerle topluma bağlarsanız diğer yarısının uçmasını bekleyemezsiniz anlayışıyla, tam eşitlikçi anlayışıyla, kadının toplumsal alanda var olma anlayışıyla ve Cumhuriyetin kurucu devrimleriyle bugün Seyhan Belediye Başkan Adayı olarak buradayım” şeklinde

 

Tekin’in başkan olduktan sonra yapmayı planladığı projeler şu şekilde:

-“İklimimize kültürümüze ve fiziki şartlarımıza uygun kentsel dönüşümü başlatmak

-Seyhan’ımızın dirençli kent olması için ivedilikle çalışlarımızı başlatmak

-1500-2000 Kişilik Kongre ve sergi salonu Ziyapaşa Mahallesi Kentsel dönüşümü içerisinde kent meydanı ve festival alanları ile birlikte çözümlemelerini yapmak.

-Madde bağımlılığına yönelik rehabilitasyon merkezi (Üniversite ile işbirliği yaparak ilçemizde oldukça yoğun olan madde bağımlılarının sosyal hayata kazandırılması) oluşturmak.

-Her türlü şiddet mağduru (Fiziksel, Psikolojik) kadının korunmasını, sosyal hayattan kopmayarak hayata tutunmasını sağlamak amacı ile diğer kamu kurumlarını da proje ortağı yaparak sığınma evleri kurmak, kurulmasını sağlamak.

 

-Belediye hizmetlerinin halka daha rahat ulaşmasını sağlamak, hizmetin daha hızlı olmasını ve mağduriyetin önlenmesi amacı ile mahalle evleri oluşturmak. İlçemizde bulunan her vatandaşın söz hakkı ve yönetimde temsiliyet hakkı olacak.

-Meslek edindirme merkezleri oluşturarak, öncelikle belediye çalışanlarımız kendi alanlarında eğitimlerini sağlayarak mesleki alanlarında uzmanlaştırmak ve halkın da bu hizmeti alarak meslek sahibi olmasını hedefliyoruz.

-Oluşturacağımız hayvan hastahaneleri sayesinde patili dostlarımızın tedavilerini sağlamak, özellikle sokak hayvanları açısından tedavisi yapılmış dostlarımızın rehabilite edilerek yaşamlarının daha sosyal daha sağlıklı ve daha sevgi dolu geçmesini sağlayabileceğimiz hayvan parkları ve barınak oluşturacağız.

-Adana yemeklerinin tarihi adana evlerinde tanıtmak amacı ile kurulacak mutfaklarda hem gastronomi eğimi vererek bu kültürün turizme kazandırılmasını ve ilçemizin gastronomi kenti olmasını hedefliyoruz.

-Kalabalık şehir caddelerinin uygun görülebilecek noktalarına, yeşil noktalar yaratarak insanların bir nebzede olsa soluklanabileceği çay, kahve ve soğuk su ikram edebildiğimiz cep parklar yaratacağız.

-Halkın temiz, ucuz ve organik gıdaya erişimini sağlamak amacı ile antibakteriyel zeminler oluşturarak Pazar yerleri kurmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca bu kapalı semt pazarları yenilenebilir enerji ile kendi kendine yetebilecek merkezlere dönüşecektir. Semt pazarımıza ziyarete gelen vatandaşlarımızın otopark sorununu bodrum katta yapacağımız otopark ile ortadan kaldıracağız. Pazar alanlarında ve mahallemizde bulunan artık organik ve inorganik ürünlerin ayrıştırılmasını sağlayacak geri dönüşüm alanları oluşturacağız.

-Belediyeye ait kurs merkezlerinde okul derslerine yardımcı olmanın yanı sıra özel yetenekleri ile ilgili eğitim verilmesi planlanmaktadır. Oluşturacağımız merkezlerde İçerisinde spor kompleksleri resim ve müzik atölyeleri olan eğitim merkezleri ile gençlerimizin kötü alışkanlıklarından uzak durması sağlanmış olacaktır.

-Özel gereksinimli bireyler için tüm ilçenin sinyalizasyon, seslendirme ve özel aparatlar ile zemin tadilatı gerçekleştirilecektir. Parklar ve yeşil alanlar özel gereksinimli bireyler için düzenleyecek ayrıca onlar için özel parklar yapılacaktır. Tüm engel grupları için bir merkez planlanmaktadır. Yapılacak olan bu tesis içinde Fizik Tedavi, Aile danışmanlığı, etkinlik alanları ve dinlenme alanları olacaktır.

-Gittikçe yaş alan vatandaşlarımız için merkezler kurmayı planlamaktayız. Bu merkezlerde sinema salonları, kafeler, fizik tedavi merkezleri ve yemekhaneler olacaktır. Doktor ve hemşire gözetiminde tedavileri tamamlanarak sağlıklı bir hayat sürmeleri sağlanacaktır. Ayrıca bu merkezlerde Alzheimer hastalarına yönelik bakım üniteleri kurulacaktır.

-0 – 8 yaş erken çocukluk ve aile eğitim merkezleri oluşturacağız. Üniversite desteği ile çocukların ve ailelerin sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesini sağlamak.

-Çocuk, genç, kadın, yaşlı her bir vatandaşımızın sağlık durumuna yönelik hizmetler oluşturmayı planlamaktayız. SMA hastalığının erken teşhisini sağlamak, Çölyak hastalarının sağlıklı beslenmelerini sağlamak. Kadın ve kız çocuklarının rahim ağzı kanseri olmasını önlemek gibi hedeflerimiz bulunmaktadır.”

 

TEKİN: ADANA’NIN KOOPERATİFLERİNDEN ALINAN KURU GIDA ÜRÜNLERİ PAKETLENEREK OLUŞTURULACAK HALK MARKETLERDE SATILACAKTIR

Başkan adayı Tekin, Seyhan’ın yoksulluk haritasını oluşturularak belirlenen noktalarda (hazine arazisi gibi) gerek tarım gerekse hayvancılık yapılarak ilçe halkına istihdam, ucuz hayvansal gıda ve ucuz temiz gıda sağlamasını hedeflediklerini vurguladı.

 

Planlanan tesislerin tüm giderlerini kendi içerisinde sağlayacağından ve kendi kendine yetebileceğinden söz eden Tekin, devamında şunları aktardı:

“Bu tesislerde sağlanan süt okullarda dağıtılacak ve ayrıca et ürünleri de ekonomik yetersizliği olan aileler ile paylaşılacaktır. Adana’nın kooperatiflerinden alınan kuru gıda ürünleri paketlenerek oluşturulacak halk marketlerde satılacaktır. Ekonomik düzeyi düşük hanelere ücretsiz olarak verilecektir. Kent bostanlarında ise engelli ve madde bağımlılarının aileleri istihdam edilecektir. Ata tohumunun da yeniden tarıma kazandırılması için tohum bankaları hedeflemekteyiz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir