15 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Osmaniye Şehidini Uğurladı…

Osmaniye Şehidini Uğurladı…

Şırnak’ta teröristlerin saldırısında şehit olan jandarma özel harekat timinde görevli 25 yaşındaki Uzman Çavuş Serkan Has, memleketi Osmaniye’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şırnak’tan uçakla Adana Havalimanı’na oradanda helikopterle Osmaniye’ye getirilen şehit Has’ın bayrağa sarılı tabutu, cenaze nakil aracıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki baba ocağına götürüldü.

Burada, helallik alınması ve duanın yapılmasından sonra şehit Serkan Has’ın cenazesi, Asri Mezarlık girişindeki camiye getirildi.

İl Müftüsü Ramazan Çortul’un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit uzman çavuş, garnizon şehitliğinde toprağa verildi.

Şehidin naaşı camiye getirilmeden önce son görevini yapmak isteyen vatandaşlar ile yetkililer arasında tartışma çıktı. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın araya girmesi ile, gerginlik büyümeden sona erdi. Daha sonra protokol ile vatandaşlar arasındaki bariyer kaldırıldı ve vatandaşlar namaza iştirak etti.

Abisi tarafından kabre konulan şehidin ailesinin altı çocuğunun en küçüğü olduğu ve 3 yıl önce göreve başladığı ifade edildi. Şehit Has’ın bir hafta yeniden sözleşme imzaladığı ve bekar olduğu ifade edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Soner Yalçın Adana’da…

Gazeteci-yazar Soner Yalçın, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan yeni kitabı Kara Kutu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir