13 Mayıs 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Öldürülen Hülya Güllüce’nin cenazesini kadınlar omuzladı…

Öldürülen Hülya Güllüce’nin cenazesini kadınlar omuzladı…

Dini nikahlı eşi tarafından cep telefonuna gelen “Günaydın aşkım” mesajı sonrası öldürülen spor salonu müdürü Hülya Güllüce’nin cenazesini bir grup kadın omuzlayarak musalla taşına götürdü.
Adana’da, dini nikahlı eşi Abdullah Kaya (60) tarafından tabancayla öldürülen Hülya Güllüce’nin (39) cenazesi, otopsisinin ardından yakınları tarafından Adana Adli Tıp Kurumu morgundan alındı. BABASI: SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZCenaze namazının kılınması için Kabasakal Mezarlığı’na getirilen Güllüce’nin cenazesini, kadınlar omuzlayarak musalla taşına götürdü. Güllüce’nin yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Annesinin cenaze törenine gelen S.N.K. (17) ise yanındakilerin desteğiyle güçlükle ayakta durabildi. Hülya Güllüce’nin acılı babası Mehmet Ali Güllüce, “Sözün bittiği yerdeyiz. Yapacak hiçbir şey yok” dedi.
Güllüce ailesine başsağlığı için gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, “Bir haftada Osmaniye ve Mersin’i de dahil edersek işlenen 5 kadın cinayetinin 3’ü Adana’da oldu. Bu çok düşündürücü bir şey. Kadına şiddeti sadece eleştirerek, tedbir alarak olmaz. Toplumda kadının yeniden yerini bulması gerekiyor. Kadınlara özgür olabilecekleri, ayakta durabilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam yaratmalıyız. Yazık, kadına yönelik şiddeti kınıyoruz” diye konuştu.TOPRAĞA VERİLDİHülya Güllüce’nin cenazesi, kılınan namazın ardından yine kadınlar tarafından omuzlanarak toprağa verildi. Cenaze namazına Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

2 yıldır aranan hükümlü yakalandı…

Kozan’da 2 yıldır uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinden aranan hükümlü, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Kozan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir