Adana’da polis, ‘torbacı’ olarak bilinen sokak satıcıları ve onlara uyuşturucu temin eden zehir tacirlerine nefes aldırmıyor. Ekipler, özellikle eğitim kurumları civarında bulunan park ve bahçelerin yanı sıra uyuşturucu satıcılarının mesken tutabileceği noktalara eş zamanlı şok baskınlar gerçekleştirdi. Narkotik alanında suç ve suçlularla daha etkin bir mücadele ortaya konulmasını esas alan, ‘narko alan’ çalışması kapsamında öğrencilere de ulaşan polis, onlara madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele konularında bilgiler de verdi.

‘NARKO ALAN’ ÇALIŞMASI

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, narkotik konularında suç ve suçlularla daha etkin bir mücadele ortaya konulması noktasında; ‘narko alan’ çalışması gerçekleştirdi. Polis, bu kapsamda ‘torbacı’ olarak bilinen sokak satıcılarının yoğunlaştığı mahalle ve noktaları tespit etti; sonra da söz konusu bölgelere eş zamanlı şok baskınlar gerçekleştirdi.

 

OKUL ÖNLERİNDE DENETİM

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı motorize Yunus ekiplerinin de destek verdiği çalışmalar kapsamında ekipler, Güney Yıldızı Parkı, 8 Mart Parkı, Barış Parkı ile birlikte Sabahattin Zaim Çocuk Parkı’nda şüpheli gördüğü kişileri tek tek durdurup, genel bir üst araması yaparken, şahıslar ‘Genel Bilgi Taraması’na tabi tutuldu. Eğitim kurumları civarındaki park ve bahçelerle ‘torbacı’ olarak bilinen uyuşturucu satıcılarının mesken tutabileceği noktalarda da aramalar yapıldı. Polis, öğrencilere de ulaşıp, onları madde bağımlılığı konusunda uyardı.