13 Nisan 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Okul bahçesine fidan…

Okul bahçesine fidan…

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan’daki okullarda öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Atatürk İlkokulu’nu ve Ceyhan Ticaret Borsası Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.
Öğrencilere ağacın ve ormanın önemini dile getiren Başkan Alemdar Öztürk, “ fidanı toprakla buluşturmak önemli ama onu korumak daha da önemlidir.” Dedi.Ceyhan Belediyesi olarak daha önce Cumhuriyet’in 91. yılında hatıra ormanı oluşturduklarını ve ‘160 Bin Hemşehrimize 160 Bin Fidan’ sloganıyla fidan dikme kampanya düzenlediklerini de dile getiren Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, “ Hedefimiz Ceyhan içinde yeşil değil, yeşiller içersinde bir Ceyhan’dır.” dedi.

Fidanları öğrencilerle birlikte okul bahçesine diken Alemdar Öztürk, “çocuklarımıza ağaç dikme ve ormanı koruma hasletini küçük yaşlarda aşılamak; bir fidanın ağaca nasıl dönüştüğünü ve o ağacın nasıl hayata katıldığını göstermek, ağaç ve orman sevgisini aşılamak adına böyle bir çalışma yaptık.” dedi.Başkan Alemdar Öztürk, başlatılan fidan dikim etkinliğinin ilçeye bağlı tüm okullarda devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir