16 Temmuz 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Öğrenciler için kermes düzenlediler…

Öğrenciler için kermes düzenlediler…

Ceyhan’da oturan eden üç bayan, üniversitede ve lisede okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi. Üç hayırsever kadının eğitime katkı amaçlı düzenledikleri kermes,ilgi görüyor.

Ceyhanlı emekli Müftü Hasan Gürsoy, yaptığı duanın ardından Adana Büyükşehir Bölge Koordinatörü Habip Kılıç ile birlikte kurdeleyi keserek kermesi açtı.
Büyükşehir Bölge Koordinatörü Habip Kılıç, burada Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü adına bulunduğunu, Sözlü’nün yoğunluğu dolayısıyla kermese katılamadığını belirterek, kermesin Ceyhan’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kermesi düzenleyen Ayşe Salgut, Sebahat Kaykaç ve Şule Temzem isimli kadınlar, Ceyhan’da okuyan ekonomik durumu yetersiz öğrencilerin ihtiyaçlarını sağlamak amaçlı bu kermesi düzenlediklerini belirttiler. Kermesin tüm gelirinin bu öğrenciler yararına kullanılacağını vurgulayan Ayşe Salgut, “Ceyhanlı ev hanımlarıyla birlikte bu kermesi düzenledik. Amacımız okuyan öğrencilerimize bir katkıda bulunmak. Ev hanımlarımız evlerinde özenle hazırladıkları yemekleri, börekleri, tatlı çeşitlerini ve diğer el emeği göz nuru işlemeleri satarak Ceyhan’da okuyan öğrencilere yardımcı olmak istiyoruz. Bundan dolayı da tüm Ceyhan halkını da ‘hayır çarşısı’ kermesimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kermeste, gıdadan giyeceğe, zücaciyeden ev tekstiline, yöresel yemeklerden el işi örgülere kadar birçok ürün bulunuyor. Kermes, İnönü Bulvarı Kaymakamlık Kavşağı’nda 2 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir