23 Ağustos 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Bilim-Teknik / Nükleer karşıtı eylem…

Nükleer karşıtı eylem…

Nükleer karşıtları, 7 Haziran seçimlerinde güneş ve rüzgar varken nükleer santral dayatmasına karşı çıkarak, “Nükleerci partilere ve vekillere oy yok” şeklinde konuştu.

Adana Nükleer Karşıtı Platformu’nun, sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılarla Adana Atatürk Parkı’nda toplanan nükleer enerji karşıtları, oluşturdukları forum ile nükleer santralini tartıştı. Mühendis, doktor, eğitimci, birçok meslek grubundan temsilcilerin katıldığı forumda söz alan katılımcılar, “Biz çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak istiyoruz. Radyasyonla kirlenmiş bir dünya istemiyoruz.” dedi.

Atatürk Parkı’ndaki Nükleer Karşıtı Forum’da çok sayıda kişi düşüncelerini dile getirdi. Bu arada değişik meslek gruplarının oluşturduğu ‘Kibele ritim grubu’ tarafından foruma katılanlara müzik dinletisi sunuldu.

Platform üyeleri, foruma katılanların nükleer santral ile ilgili sorularını cevapladı. Dünyanın, özellikle Japonya’da yaşanan Fukuşima nükleer santrali faciasından sonra bu tür enerji üretiminden vazgeçmeye başladığı dile getirildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Eski sevgiliye plakası “evleniyoruz” yazılı otomobille silahlı saldırı iddiası…

Bir kişinin eski sevgilisini plakası “evleniyoruz” yazısıyla kapatılmış otomobilden ateş açarak vurduğu ileri sürüldü. Edinilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir