24 Mayıs 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Çevre / MİNYATÜR ŞEHİTLİK…

MİNYATÜR ŞEHİTLİK…

Adana’da, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Çanakkale Şehitliği Minyatürü ziyaretçilere açıldı.Ankara Büyükşehir Belediyesi Atölye ekipleri tarafından strafor malzemeyle hazırlanan Çanakkale Şehitliği Minyatürü, Atatürk Parkı’nda okunan duaların ardından görücüye sunuldu. Vatandaşların minyatüre yoğun ilgi gösterirken bazıları da sembolik mezar taşları önünde şehitlere dua okudu.Minyatür şehitliği gezen Seher Aydoğdu, “Her şey ortada, yorumlamaya gerek var mı” diye konuştu.

Fatma Hacıoğlu ise daha önce Adana’da böyle bir anma görmediklerini belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Pınar Kapıkaya da Çanakkale Şehitliğini yerinde ziyaret ettiğini ve burada yapılan minyatürü gördükten sonra çok duygulandığını dile getirdi. Minyatürü ziyaret etmek için Mersin’den gelen Canan Timuçin ise benzer uygulamaların Mersin’de de yapılmasını istedi.Çanakkale Şehitliği Minyatürü, Cumartesi gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir