19 Ağustos 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / MHP Adana Milletvekili Aday Adayı Zeki ERÇİL Basın Açıklaması…

MHP Adana Milletvekili Aday Adayı Zeki ERÇİL Basın Açıklaması…

MHP Adana Milletvekili Aday Adayı Zeki ERÇİL İl Başkanlığında törenle Basın Açıklaması yaptı…

MHP Adana Milletvekili Aday Adayı Op.Dr.Albay Zeki Erçil, Adana il başkanlığı binasında Aday Adaylığını büyük bir kalabalıkın katıldığı görkemli törenle açıkladı. Toplantıya MHP İl Başkan Yardımcıları Murat Uçtu ve Sedat Özer, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MHP İlçe Başkanı Şerif Türker ve partililer katıldılar. Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan MHP Adana Milletvekili Aday Adayı Erçil’e Partililer ve sevenleri sevgi gösterisinde bulundular.

Op.Dr.Albay Zeki Erçil,yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz üzere Türkiye’nin çok tehlikeli, bölünmenin eşiğine getirildiği bir süreci yaşıyoruz. Mevcut durumda kısaca ;

Türk kavramı, Türk bayrağı ayaklar altına alınırken, terör grupları ile pazarlık yapılan, sözde çözüm türküleri söylenirken toprak kaybedilen Suriye, Irak, Kırım ve diğer Türk yurtlarına sırt dönülen bir Türkiye…

Sıfır sorun denilirken bugün etrafı terörle kuşatılan bir Türkiye…

Ülke içinde kardeşlik bağları sarsılmış, bin yıllık birlik ve bütünlüğü zedelenmiş bir Türkiye…

Kanunları uygulanamaz, TSK’nin teröre karşı operasyon yapma yetkisi kısıtlanmış, iç güvenlik yasası adı altında polis devletine gidilmeye çalışılan bir Türkiye…

Üniversitelerde bölücü unsurların tehdidinde olan ve şehit edilen (Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU) öğrencilerine tedbir alamayan bir Türkiye…

Çözülme ve bölünmeye götüren çözüm süreci zarar görmesin diye teröre/teröriste koruma olan Türkiye…

Hırsızlık ve yolsuzlukların üzeri örtülen bir Türkiye…

Daha birçoğunu sayamadığım sorunlar yumağı, mevcut iktidarın uyguladığı çatışma ve istismar politikaları ile Türkiye’mizin sorunları devasa boyutlara ulaşmış, ülkemiz adeta yangın yerine / viraneye döndürülmüştür.

Sevgili hemşerilerim, kıymetli dava arkadaşlarım;

Bu şartlar altında, daha lise yıllarımdan itibaren mensubu olmaktan şeref duyduğum ülkücü/milliyetçi hareket davası ve milliyetçi Türkiye sevdasına milletvekili olarak katkı sunmak üzere bir niyet/irade ortaya koydum.

Tabip Teğmen olarak TSK de göreve başladığım andan, Genel Kurmay Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığından emekli oluncaya kadar ülkücü/milliyetçi duruşundan ve terbiyesinden taviz vermeden inandığım dava çizgisinde hizmetimi şeref ile tamamladım.

Artık Türkiye sevdası uğruna siyaset kulvarında/için yollara düşme vakti geldi. İster bir nefer olarak ister bir milletvekili olarak davama hizmet etmek istiyorum. Bu durumda benim için başka büyük bir şereftir.

Elbette birçok ülküdaşım aynı düşüncelerle yola çıktılar. Bundan sonra irade siz değerli hemşerilerim, partimin yerel ve genel merkezindedir.

Türkiye için, milletim için, partim için hayırlı olur inşallah.

Hepinize saygı ve sevgilerimi sunarken cumanızı da tebrik ediyorum, Allaha emanet olun…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…diyerek,alkışlar arasında kürsüden ayrıldı.Sevenleri ve partililer Miletvekili Aday Adayı Erçil’i tek tek tebrik etmeyi ihmal etmediler.

Açıklamanın ardından MHP İl Başkan Yardımcıları Murat Uçtu ve Sedat Özer, Zeki Erçil’i tebrik ederek başarılar dilediler. Açıklamada, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MHP İlçe Başkanı Şerif Türker de hazır bulundu.

Op. Dr. Albay Zeki ERÇİL; Basın Açıklamasından.. “Foto Galeri” ; 

[envira-gallery id="11158"]

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tarihi evde yangın…

Ceyhan’da, eski binaların bulunduğu alanda çıkan yangında tarihi ev küle döndü. Alınan bilgiye göre, Ceyhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + one =