15 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / MERALARI ISLAH ÇALIŞMASI…

MERALARI ISLAH ÇALIŞMASI…

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, hayvancılığın ihtiyacı olan kaba yem üretiminin arttırılması, amenajman planlarına göre otlatılma yapılması, yeni bilgi ve tekniklerle hayvancılığın karlı bir şekilde yapılması için meraları ıslah etmeye çalıştıklarını söyledi.

Aygül, Ceyhan ilçesi Büyük Burhaniye Mahallesi merasını ıslah programına aldıklarını belirterek, “Mera özelliğini neredeyse tamamen kaybeden sahada suni mera oluşturulmaktadır. Bakanlığımızca onaylanan ıslah projesinin tutarı 198 bin 343 TL olup, finansmanı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz, Çukurova Tarım İşletmesi Müdürlüğü, Toros Tarım ile köy halkı tarafından karşılanmaktadır” dedi.

Büyük Burhaniye Mahallesi’nde 458 dekarlık mera projesi için Kamışsı Yumak, İngiliz Çimi, Tek Yıllık Çim, İskenderiye Üçgülü, Yonca ve Korunga tohumu alındığını belirten Aygül, “Tohumların ekimi öncesi gübre atımı, tapan çekilmesi ve tohumların ekimi sonrası silindir çekilmesi işlemi çiftçiler tarafından yapıldı. Tohum yatağı hazırlanarak, tohum ekimi gerçekleştirildi” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kent genelinde asayiş uygulaması: 42 suçlu yakalandı…

Polis ekipleri, yılbaşı öncesi bar, kafe, gazino, umuma açık yerler ile kent genelinde yaptığı asayiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir