24 Haziran 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Lösemiyi atlatan çocukların ‘karting’ hayali gerçek oldu…

Lösemiyi atlatan çocukların ‘karting’ hayali gerçek oldu…

Lösemiyi yenen 7 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer ve Mersin’de yaşayan 10 yaşındaki Emir Ali Akkuş, Adana’daki bir programda Türkiye’nin ilk ve tek kadın hobi karting pist denetmeni olan pilot Şendağ Öztoprak’a karting yapmak için ulaştı.

Öztoprak, çocukların bu isteklerini kırmayarak Adana’da bulunan karting pistine bu çocukları götürdü. İlk olarak burada çocuklara eğitim veren Öztoprak, daha sonra çocuklarla birlikte ’Go kart’ aracına binerek onlarla birlikte tur attı. Çocukların mutlulukları da adeta gözlerinden okundu.

“Bu tarz etkinlikler artmalı”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan pilot Şendağ Öztoprak, “Lösemili çocuklar haftasında çocuklarımızla tanıştığımızda birkaç çocuğun karting sürmeyi istediklerini öğrendim. Bugün de buraya onları getirdim ve çok güzel araçları kullandılar. Araçları tanıdılar, bundan sonra inşallah pilot olmak için çalışacaklar. Kasklarını taktıktan sonra pilot olabileceklerine inandılar. Çocuklar mutlu olunca ben de mutlu oldum. Çocukları bu spora yönlendirmek için bu tarz etkinlikler artmalı” ifadelerini kullandı.

“Çok mutlu oldum”

Superman kostümüyle go kart aracını süren Kuzey Deniz Şengezer, “Karting arabası sürmeye geldim. Şendağ ablam getirdi. Çok mutlu oldum. Hızı çok seviyorum. Gelecekte de pilot olmayı istiyorum” dedi.

“Hayallerimi gerçekleştirdim”

Emir Ali Akkuş da çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Mersin’de hiç karting pisti olmadığı için Şendağ ablaya ulaştım ve bizi buraya getirdi. Hayallerimi burada gerçekleştirdim. Bugün burada karting yaptım ve çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

 

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir