1 Ekim 2021 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Lezzet ustalarından Vali Elban’a ziyaret…

Lezzet ustalarından Vali Elban’a ziyaret…

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş ile Adana Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şefik Arslan beraberlerindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti.
Sektörün genel durumu hakkında konuklarıyla bir müddet sohbet eden Vali Elban, Adana’nın kadim mutfak kültürünü tüm dünyaya tanıtmak ve dillere destan olan Adana lezzetlerini gelecek nesillere aktarmak adına gerçekleştirilen çalışmaların büyük önem arz ettiğini belirterek “İçinde bulunduğumuz pandemi süreci sona erdiğinde ve normalleşme sürecine girdiğimizde bir gastronomi şehri olarak kentimizin tanıtımına kaldığımız yerden, daha güçlü olarak devam etmek için tüm hazırlıklarımızı ara vermeden, titizlikle sürdürmeliyiz. Salgın tehdidi tamamen sona erip de hayatımız normal seyrine döndüğünde Adana’mızın yüzyıllardır varlığını sürdüren lezzetlerini ve zengin kültürünü ülkemize ve tüm dünyaya tanıtmak için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu konuda bizler de Adana Valiliği olarak desteklerimizi sürdüreceğiz.” dedi.
Vali Elban, sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla gerçekleştirilen faaliyetlerin aynı zamanda köklü ahilik kültürünü yaşatmaya vesile olduğunu belirterek il genelinde yürüttükleri çalışmalar için konuklarına teşekkür etti.
TÜRES Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş ile Adana Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şefik Arslan’ın kabulü ve ilgisinden dolayı Vali Elban’a teşekkür ettiği ziyaret, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir