24 Ekim 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bilim-Teknik / Laik ve bilimsel eğitim için yürüyüş…

Laik ve bilimsel eğitim için yürüyüş…

Adana’da Birleşik Haziran Hareketi üyeleri, ‘laik ve bilimsel eğitim’ için yürüdüler.
Atatürk Parkı’nda toplanıp çeşitli sloganlar atan gruba çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Onur Altuntaş, “Zorunlu din derslerinin kaldırılması ve okulların imam hatipleştirilmesinin durdurulması için yürüttüğümüz mücadelemizi bugün gerçekleştirdiğimiz uyarı boykotu ile büyütüyoruz” dedi.
Açıklamanın ardından yürüyüşe geçen gruba Atatürk Caddesi’nde Eğitim-Sen ve Dev-Lis üyeleri de katıldı. Slogan atarak ilerleyen grup İnönü Caddesi, 5 Ocak Meydanı ve Çakmak Caddesi güzergahından İnönü Parkı’na ulaştı.
Burada Adana Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan Ahmet Karagöz, “Devletin bütün inanç, kimlik ve dünya görüşleri karşısında eşit mesafede ve tarafsız olması gerekirken, sadece belli bir inanç sisteminin kural ve ibadetini okullarda bütün öğrencilere dayatması kabul edilemez” diye konuştu.
Açıklamanın ardından bir süre türküler söyleyip slogan atan grup olaysız dağıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Portakal hasadı başladı…

Türkiye’nin narenciye ihtiyacının 3’te 1’ini karşılayan Adana’da portakal hasadı başladı. Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir