12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / İncirlik’te Güvenlik Toplantısı…

İncirlik’te Güvenlik Toplantısı…

Adana’daki İncirlik Hava Üssü’nde ABD, Türkiye, İspanya ve Katar Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevlileri, uçuş ve yer güvenliği toplantısı yaptı. Her ülkenin uzman askeri yetkilisi, birer sunum gerçekleştirdi.

Suriye ve Irak’taki terör örgütü IŞİD’e karşı operasyon yürüten koalisyon güçlerinin merkezi haline gelen İncirlik Hava Üssü’ndeki güvenlik toplantısına ABD’nin 39’uncu Taktik Grup Komutanlığı, Türk Hava Kuvvetleri 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı, Katar Hava Kuvvetleri ile İspanya Patriot Birimi ekibi katıldı. ABD Savunma Bakanı Ash Carter’in de yarın moral ziyaretinde bulunacağı bildirilen İncirlik Üssü’ndeki her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen toplantıda konularında uzman olan ülkelerin askeri yetkilileri, uçuş ve yer güvenliği hakkında birer sunum yaptı.

Yer emniyeti ve uçuş güvenliği konularında yaşanan sorunların da değerlendirildiği toplantıda insan hatalarının sonuçları da anlatıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Lego parçaları zararlı mı? Altı araştırmacı yutarak test etti…

Avustralyalı ve İngiliz araştırmacılar, oyuncak Lego’ların sindirim sistemine zararlı olup olmadığını ölçmek için küçük plastik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir