28 Ocak 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Kurtuluş günümüz kutlu olsun…

Kurtuluş günümüz kutlu olsun…

Ceyhan Ticaret Odası başkanı ve Cansa tarım makinaları yönetim kurulu başkanı Şeref Can Adana ve Ceyhan’ın düşman işgalinde kurtuluşunun 100 yıl dönümünü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.
Can, mesajında; “Milletimizin bağımsızlığı için verdiği mücadele, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 100 yıl önce 5 Ocak’ta Adana’mızda, 6 Ocak’ta da Ceyhan’ımızda tezahür etmiştir. Kahramanlıklarıyla tarih içerisindeki görevini fazlasıyla yerine getiren Adana ve Ceyhan’ımızın kurtuluş mücadelesi kahramanlarını minnetle ve rahmetle yâd ediyorum.” dedi.
Can, mesajında şu düşüncelere yer verdi:
“bugün sahip olduğumuz Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Geleceğe yön verirken, milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatan topraklarımızın her karışı için şahadet şerbetini içmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. Rabbül Âlemin, milletimize bir daha o karanlık günleri yaşatmasın. Bu vesile tüm hemşerilerimin kurtuluş bayramlarını kutlar; sevgi, saygılar ve selamlarımı sunarım.”dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı…

Jandarma ekipleri tarihi eser satmaya çalışan şahsı 36 adet sikke ve 4 adet tarihi obje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir