20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Koruyucu babadan taciz..

Koruyucu babadan taciz..

Adana’da koruyucu aile olarak aldıkları kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan ilkokul öğretmeni, duruşmada, “Sadece öpüştük seviştik. Cinsel olarak birliktelik olmadı” dedi.

Çocukları olmayan ilkokul öğretmeni 58 yaşındaki M.Ö. ile eşi P.Ö., 12 yıl önce yetiştirme yurdunda barınan 4.5 yaşındaki N.G.’yi koruyucu aile olarak aldı. İddiaya göre, M.Ö.’nün tacizine uğrayan N.G., 16 yaşına geldiğinde başından geçenleri sınıf arkadaşına anlattı. Arkadaşının ısrarı üzerine genç kız, cep telefonuyla M.Ö.’nün tacizini görüntüledi ve izletti.

N.G.’nin gerçek annesi S.G.’nin Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması üzerine iddialarla ilgili soruşturma başlatıldı. Olayın ardından M.Ö. tutuklanarak cezaevine konuldu. İlkokul öğretmeni M.Ö.’nün cep telefonu ve bilgisayarına el konuldu. Bilgisayarda yapılan aramada M.Ö.’nün bilgisayarından çok sayıda çocuk pornosu görüntüleri çıktı.

TACİZİ KABUL ETTİ
Hakkında 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan M.Ö., Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde N.G.’ye yaptığı tacizi kabul etti. M.Ö., kızın kendisini tahrik ettiğini ileri sürerek, “Birkaç kez devam oldu. Ben bunu artık yapmayalım dediğimde ‘Bana ne’ diyerek devam etme niyetini gösterdi. Sadece öpüşüp seviştik, cinsel olarak birliktelik olmadı” dedi.

5 YAŞINDA BAŞLADI
N.G., tacizin 5 yaşındayken başladığını söyleyerek, “O zaman küçüktüm. Bazı şeylerin farkında değildim. Bunun kötü olduğunu 10 yaşımdayken anladım. Doğru olmadığını söyledim ağladım. İtiraz ettiğimde yurda göndermekle tehdit ediyordu. Taciz etmesine karşı çıktığım zaman dövüyordu. Korkumdan kimseye bir şey söylemedim” şeklinde konuştu.

GÖREV YERİ DEĞİŞMİŞ
Olay tarihinde M.Ö. ile aynı okulda öğretmenlik yapan Ş.Y. ise tanık olarak verdiği ifadesinde, “M.Ö.’nün teneffüs aralarında öğrencilerle sınıfta cinsel içerikli sohbet yaptığını duydum. Bazı öğrenciler M.Ö.’nün dokunarak taciz ettiğini söyledi. Durumu okul idaresine bildirdik. M.Ö.”nün görev yeri değişti. Bununla ilgili adli bir süreç başlatılmadı” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir