12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Kopan bacağı ile yardım bekleyen sürücü yaşamını yitirdi…

Kopan bacağı ile yardım bekleyen sürücü yaşamını yitirdi…

Mersin’den Adana’ya giden çimento yüklü TIR, devrildi. Kazada bir bacağı kopan sürücü Hasan Aslankan, tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.
Hasan Aslankan yönetimindeki 59 KD 931 plakalı TIR, Tarsus mevkiinde bilinmeyen bir nedenle bariyerlere çarparak devrilince sürücü araçtan dışarı fırladı. Ağır yaralanan Hasan Aslankanın sol bacağı koptu.Yoldan geçen diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine ulaşan Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, sürücüyü kopan bacağı ile yanyana buldu. Hayatta olan ve şokta olduğu gözlenen sürücü, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında konuşmaya çalıştı. Acılar içersinde sağlık ekiplerinin gelmesini bekleyen Hasan Aslankan, ambulansla kaldırıldığı Tarsus Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Kaza nedeniyle uzun süre D-400 karayolunun bir bölümü trafiğe kapanırken, itfaiye ekiplerinin yolu temizlemesiyle trafik akışı yeniden sağlandı.

Kopan bacağıyla birlikte Adana’ya sevk edilen 34 yaşındaki Hasan Ali Aslankan, yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Kazanın hemen ardından ağır yaralı olarak Tarsus’taki bir hastaneye kaldırılan Hasan Ali Aslankan; bacak kopması, kafasında kırık, akciğeri ve gözündeki ağır hasar ile fazla kan kaybı olduğu için Adana’daki özel bir hastaneye sevk edildi. Kopan bacağıyla birlikte bilinci kapalı olarak hastaneye getirilen Hasan Ali Aslankan’ı içinde beyin ve göğüs cerrahı ile ortopedi uzmanının da bulunduğu doktorlar, hemen ameliyata aldı. Kopan bacağı tıbben uygun olmadığı için dikilemeyen ve kan verilen hasta, ‘çoklu travma’ nedeniyle daha ileri tedavi için Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Aslankan, burada doktorların tüm müdahalesine karşın yaşamını yitirdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan Nehri çevresinde rekreasyon çalışmaları başladı…

Ceyhan Belediyesi tarafından Ceyhan Nehri çevresinde iyileştirme ve yeşil alan çalışmaları başlatıldı. Atatürk Mahallesi Dr. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir