12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Konserde evlenme teklifi…

Konserde evlenme teklifi…

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın (ÇDSO) 14 Şubat Sevgililer Günü için verdiği konserde ilginç bir evlenme teklifi gerçekleşti. Önceden hazırlanan kurguyla solistin yerine mikrofonu alan ÇDSO’nun keman sanatçılarından Kazım Hasanefendioğlu, salonda kendisini dinleyen ve keman öğretmeni olan Nida Topçubaşı’na “Keman Öğretmeninin Aşkı” şarkısı eşliğinde evlenme teklifinde bulundu.
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın Büyükşehir Belediyesi konser ve tiyatro salonunda 1970’ler, 1980’ler ve 1990’lardan seçmelerin sunulduğu Sevgililer Günü Özel Konseri büyük beğeniyle izlendi. Konsere ise orkestranın keman sanatçısının kız arkadaşına yaptığı evlenme teklifi damgasını vurdu. Konser devam ederken solistlerden Tevfik Rodos, orkestranın 2. kemancılarından Kazım Hasanefendioğlu’nu Özdemir Erdoğan’ın “Keman Öğretmeninin Aşkı” şarkısını söylemesi için sahneye çağırdı. Hasanefendioğlu, orkestranın 1. kemanı Yusuf Yalçın’ın da eşlik ettiği şarkıyı söylerken bir anda salonda bulunan ve keman öğretmeni olan kız arkadaşı Nida Topçubaşı’nın yanına gitti ve elinden tutarak sahneye çıkarttı. Sahnede diz çökerek cebinden pırlanta yüzüğü çıkartan keman sanatçısının “Benimle evlenir misin?” teklifine kız arkadaşından “Evet” yanıtı gelince bütün salon alkıştan adeta yıkıldı.
Şef Tolga Taviş’in yönettiği konser, Ayça Varlıer, Elvan Demircan ve Tevfik Rodos’un seslendirdiği şarkılarla sürdü. 13 Şubat Cuma günü akşamı verilen konseri 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de izledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir