12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

Ceyhan’da Kentsel dönüşüm projesi kapsamında zemin etüdü ve harita çalışmaları başladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Özcan Özal, “Kentsel dönüşüm konusunda Sayın Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk’ün gayretli çalışmaları meyvesini vermeye başlamıştır. Devletimizin imkânlarını en iyi şekilde değerlendirip Ceyhan’a hizmet gelmesi için üstün gayretler gösteren Sayın Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk, Ceyhan’a hizmetin en iyisini getirmenin çabası içersindedir. Kentsel dönüşüm konusunda zemin etüdü çalışmalarımız başlamıştır. Bugün ilk sondajı vurduk, Ceyhan’ımıza hayırlı olsun.” Dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ARTIK HAYAL DEĞİL
Çalışmalar hakkında teknik bilgiler veren Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Nacar ise konuşmasında şunları söyledi:
” Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, geçen hafta Belediye Başkanımız Sayın Alemdar Öztürk ile birlikte Ceyhan’da incelemelerde bulunmuştu. Bu ziyaretin ardından kentsel dönüşüm konusundaki çalışmalar hızlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanılığı’nın onayı ile Bakanlar Kurulu’na sunulan Ceyhan Kentsel Dönüşüm Projesi artık hayal değil. 6306 sayılı kanun kapsamında ilçemizdeki Türlübaş, Konakoğlu, Civantayak, Kaltakiye ve Aytemiroğlu mahallerini kapsayan 270 dönümlük alanda kentsel dönüşüm yapılacaktır. Bu nedenle 8 farklı noktada zemin etüdü sondaj ve harita çalışmalarımız devam etmektedir. Söz konusu çalışmalar Kasım ayı içersinde tamamlanacaktır.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir