20 Ocak 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Kentkart artık dolmuşlarda…

Kentkart artık dolmuşlarda…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, dolmuş kooperatiflerine kent kart takma törenine katıldı

Törende konuşan Başkan Sözlü Adana’da ulaşımı medeni ölçülere kavuşturma gayesinde olduklarını belirtti

Arif Nihat Asya Parkı’nda gerçekleştirilen ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, dolmuş kooperatifleri başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, “Değişen gelişen Türkiye’de elektronik kartlar her zeminde kullanılır hale geldi. Bizler de dolmuşçu esnafımızın bu değişimin içerisinde yer almasından memnunuz. Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye bize olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Törende konuşan Başkan Sözlü, Adana’da göreve geldiği günden bu yana kenti her alanda medeni çözümlere kavuşturmak adına çalıştıklarını belirtti. 2014 öncesi Adanalılara sığınarak göreve talip olduğunu, göreve geldikten sonra da yapılacak her işte çözüm odaklı olduğunu ifade eden Başkan Sözlü, “Adana’nın ulaşım pazarının maddi değeri net bir şekilde belli olsun diye bu kent kartları takıyoruz. Ücret ödeme, vergi denetimi, kamu bürokrasisi açısından daha net ölçüler olacak. Bu kartlarla dolmuşların birbiriyle gereksiz trafik yarışı, haksızlıklar sona erecek” dedi.

Adana’da otobüslü taşımaya geçme amacı taşıdıklarını belirten Başkan Sözlü, hiçbir zaman gündelik menfaatler peşinde olmadığını, günü kurtarmak adına kente ve kent esnafına yeni yükler yüklemediğini vurguladı. Değişimden korkulmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Sözlü, “Adana halkının seçtiği belediye başkanı olarak Adanalıları her manada refah toplumuna katmak, kentte medeni bir iklimi kökleştirmek bizim sorumluluğumuz. Öncelikli sıfatımız insan olmaktır. Kollektif bir ruhla Adana’nın meselelerini çözebiliyorsak medeni çıtayı yakalamışız demektir” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Zincirleme kazada ölü sayısı 4’e yükseldi…

Otoyolda 3 noktada meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısı 4’e yükseldi. Niğde-Adana otoyolu Çeleme deresi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir